DIECEZJA WARSZAWSKO-PRASKA
Parafia Św. Antoniego z Padwy, Mińsk Mazowiecki
ul. Stefana Kardynała Wyszyńskiego 54
05-300 Mińsk Mazowiecki
25 758 50 28
07:00
07:45 poza wakacjami
08:30
18:00
07:00
08:30
10:00
11:15
12:30
16:00 poza wakacjami
18:00
07:00, 08:30, 10:00, 16:00, 18:00
Ks. Kopczyński Janusz, od 01.07.2017
Ks. Bordiuk Jarosław, od 26.08.2017
Ks. Prus Kamil, od 27.08.2014
Ks. Byrski Jan, 25.12.1984 – 30.06.2017, organizator parafii, budowniczy kościoła i plebanii
Ks. Byrski Jan, 01.10.1984 – 25.12.1984
Ks. Karwacz Marek, 26.08.2015 – 26.08.2017
Ks. Winiarek Piotr, 26.08.2015 – 26.08.2016
Ks. Błażejczyk Piotr, 08.09.2012 – 26.08.2015
Ks. Malmon Marcin, 29.08.2010 – 26.08.2015
Ks. Kunowski Arkadiusz, 28.08.2011– 27.08.2014
Ks. Zieliński Mariusz, 28.06.2008 – 27.08.2014
Ks. Ostanek Norbert, 28.08.2011– 08.09.2012
Ks. Wąsowski Andrzej, 25.02.2007 – 29.08.2011
Ks. Duda Leszek Michał, 01.07.2007 – 28.08.2011
Ks. Moczulski Tomasz Andrzej, 29.08.2009 – 29.08.2010
Ks. Gładki Roger, 01.07.2007 – 29.08.2009
Ks. Milewski Piotr, 01.07.2005 – 28.06.2008
Ks. Kosewski Maciej, 28.06.2003 – 01.07.2007
Ks. Czyżewski Mariusz, 16.06.2002 – 30.06.2007
Ks. Danecki Jerzy Andrzej, 03.07.2004 – 25.02.2007
Ks. Filipczuk Marek Jan, 24.06.2004 – 01.07.2005
Ks. Jaśkowski Marek, 30.06.2001– 03.07.2004
Ks. Stonio Dariusz, 18.06.2001– 03.07.2004
Ks. Turek Jacek, 30.06.2000 – 28.06.2003
Ks. Banach Paweł, 26.06.1999 –18.06.2002
Ks. Furman Robert, 01.07.1999 –18.06.2002
Ks. Krupa Krzysztof, 30.06.2000 – 30.06.2001
Ks. Ostojski Krzysztof, 28.06.1996 – 30.06.2001
Ks. Zawistowski Arkadiusz, 28.06.1997 – 01.10.2000
Ks. Stępniewski Piotr, 28.06.1997 – 30.06.2000
Ks. Pawlak Robert Marek, 23.06.1995 – 24.06.1999
Ks. Kopczyński Janusz, 29.05.1992 – 20.06.1997
Ks. Kwiatkowski Andrzej Janusz, 22.06.1993 – 20.06.1997
Ks. Konkol Zdzisław, 29.08.1990 – 22.06.1995
Ks. Michalski Wojciech, 10.06.1987 – 25.06.1994
Ks. Sobieszek Marian, 02.04.1991– 24.06.1993
Ks. Kopczyński Andrzej, 15.06.1988 – 22.06.1992
Ks. Podkoński Józef Andrzej, 21.06.1990 –15.04.1991
Ks. Luter Andrzej, 21.06.1990 –13.04.1991
† Ks. Sajnóg Janusz, 15.06.1989 – 29.08.1990
Ks. Waligóra Krzysztof Grzegorz, 15.06.1988 – 21.06.1990
Ks. Pietrzak Krzysztof, 15.06.1988 –15.06.1989
Ks. Pszczółkowski Ryszard, 28.06.1985 –15.06.1988
Ks. Zieliński Henryk, 15.06.1985 –15.06.1988
Ks. Kruszewski Dariusz, 15.06.1985 –10.06.1987
Ks. Wojciechowski Sławomir, 15.06.1985 –16.06.1986
Ks. Legutko Andrzej, 13.06.1984 –15.06.1985
Ks. Szcześniak Wacław, 01.12.1984 –15.06.1985
Ks. Jaworski Tadeusz, 28.05.1984 – 05.01.1985
† Ks. Koczkodaj Piotr, 08.06.1974 –15.05.1976
† Ks. Koczkodaj Piotr, 19.08.1991– 20.06.2000
Liczba parafian: 12000
Parafię erygował Kard. Józef Glemp 25 grudnia 1984 roku.

Parafię erygował Kard. Józef Glemp 25 grudnia 1984 roku. Nowe centrum duszpasterskie powstało dzięki staraniom Ks. prał. Henryka Kliznera, dziekana i proboszcza parafii Narodzenia NMP w Mińsku Mazowieckim. Podział parafii był oczywisty: miasto liczyło wtedy ok. 35.000, a cała dość rozległa parafia ok. 50.000 wiernych.

Pierwsze pozwolenie uzyskano w przeddzień I pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny w roku 1979 r. Ks. Klizner poświęcił plac i rozpoczęto budowę dwupoziomowej świątyni i plebanii według projektu arch. Bogusława Szczęsnego. Pierwszą Mszę Św. w budującym się kościele odprawiono 5 czerwca 1984 roku i od tej pory prowadzi się systematyczne duszpasterstwo. 13 czerwca 1984 roku Kard. Józef Glemp wmurował kamień węgielny. Od 1 września 1984 roku rozpoczęła się katechizacja w salach przy kościele, uczęszczało na nią ok. 5.000 dzieci i młodzieży. Pod koniec września Ks. inf. Jan Byrski zamieszkał w prowizorycznych mieszkaniach górnego kościoła, a duszpasterstwo było prowadzone w kościele dolnym. Następnie w podobnych warunkach zamieszkali także księża wikariusze.

1 października 1984 roku Kard. Józef Glemp erygował samodzielny ośrodek duszpasterski. W roku 1990 udostępniono kościół górny. Przez cały czas trwały prace związane z wyposażeniem świątyni. W 1993 r. prof. Stefan Borzęcki, były rektor ASP w Krakowie, wykonał rzeźbę Chrystusa Ukrzyżowanego a następnie figury Matki Bożej Bolesnej i Św. Jana Ewangelisty (ok. 3 m wysokości, pokryte polichromią), umieszczone na ścianie prezbiterium. Poświęcił je Bp Kazimierz Romaniuk w niedzielę 2 maja 1993 roku. On także poświęcił 3 dzwony w dniu 10 października 1994 roku.

Wydarzeniem szczególnym było przekazanie parafii relikwii Św. Antoniego, które miało miejsce 22 listopada 1995 roku, a 14 grudnia uroczyście powitał je Bp Romaniuk. Z kolei 13 czerwca 1996 roku, w dzień odpustu, Bp Romaniuk ustanowił przy świątyni Sanktuarium Św. Antoniego z Padwy. Zwieńczeniem całego dzieła była konsekracja świątyni przeżywana jako dar parafian na Wielki Jubileusz; dokonał jej Bp Kazimierz Romaniuk w dniu 17 grudnia 2000 roku. Z parafii Św. Antoniego utworzono nowe parafie: Zamienie, Chrośla, Żuków, Św. Jana Chrzciciela w Mińsku Mazowieckim, Królewiec i ośrodek duszpasterski w Choszczówce Stojeckiej.

Ks. Trzaska Łukasz, do 03.06.2017
Ks. Mieczkowski Rafał, do 05.06.2004
Ks. Pierzchała Piotr, do 05.06.2004
Ks. Jaworski Wojciech, do 13.05.2000
Ks. Reda Jarosław, do 25.05.1996
Ks. Kurowski Adam, do 22.05.1993
Ks. Jerzak Mieczysław, do 28.05.1992
Br. Woźnica Wojciech OCist.
Ks. Osica Marek
O. Szatański Wiesław OMI
S. Duda Agnieszka
S. Komoda Velone MC
S. Więcławek Agnieszka CSIC
Mińsk Mazowiecki: Elwiro Michała Andriollego, Armii Ludowej, Adama Asnyka, gen. Józefa Bema, gen. Zygmunta Berlinga, Boczna (do Leśnej), Bratnia, ks. Stanisława Brzóski, Józefa Chełmońskiego (do Bocznej), Cienista, Marii Dąbrowskiej, Florencja, Graniczna, Grzybowa, Jana Heweliusza, Jagiellońska, Zofii Kalinowskiej, Karpacka, Kaszubska, Kolejowa, Marii Konopnickiej, Mikołaja Kopernika, Janusza Korczaka, Tadeusza Kościuszki, Kresowa, Kwiatowa, Licealna, 11 Listopada, Litewska, 1 Maja, Majowa, Małopolska, Mazurska, Mieszka I, Zofii Nałkowskiej, Nowy Świat (do Królewieckiej), Stefana Okrzei (od Kościuszki), Elizy Orzeszkowej, Piasta, Piękna, Plac Dworcowy, Emilii Plater, Polowa, Pomorska, Bolesława Prusa, Szczepana Redy, Władysława Reymonta, Różana, Siedlecka, Henryka Sienkiewicza, Jerzego Skarżyńskiego, Stanisławowska, Sudecka, Szarych Szeregów, Michaliny Szczepankowskiej, Śląska, Świętokrzyska, Targowa, Tartaczna, Tatrzańska, Topolowa (od 11 Listopada), Warszawska (nieparzyste do 11 Listopada, parzyste do Kościuszki), Warszawskie Przedmieście, Wenecka, Wielkopolska, Wiśniowa, Wspólna, Stefana Kardynała Wyszyńskiego (od Kościuszki), Zachodnia, Zacisze, Zielona, Ziemowita, Zygmuntowska, Stefana Żeromskiego, Stojadła: Franciszkańska, Kołbielska, Krótka, Książęca, Kwiatowa, Leśna, Miła, Ogrodowa, Pogodna, Polna, Południowa, Słoneczna, Spokojna, Stanisławowska, Strażacka, Szkolna, Warszawska, Wiśniowa, Wspólna

Towarzystwo Świętego Franciszka Salezego (Salezjanie), Mińsk Mazowiecki, ul. Kościuszki 27 (zespół szkół), tel. 25 758 28 14