DIECEZJA WARSZAWSKO-PRASKA
Parafia Przemienienia Pańskiego, Radzymin
ul. Polskiej Organizacji Wojskowej 1
05-250 Radzymin
06:30
07:00 poza wakacjami
08:00
18:00
07:00
08:30
10:00
11:30 z udziałem dzieci
12:30
18:00
19:30
06:30, 07:00, 08:00, 10:00, 17:00, 18:00
Ks. Popis Stanisław, od 17.08.2016
Ks. Filipowicz Daniel, od 01.12.2016
Ks. Lach Łukasz, od 26.08.2016
Ks. Kuć Stanisław, 22.06.1993 –12.08.2016
† Ks. Lis Stanisław, 23.05.1976 – 22.06.1993
Ks. Kowalski Zygmunt, 23.07.1953 –16.03.1976
Ks. Kościakiewicz Maksymilian, 07.01.1937 – 23.07.1953
Ks. Kobyliński Aleksander, 12.08.1911– 07.01.1937
Ks. Kozłowski Teofil, do 12.08.1911
Ks. Drzewiecki Zbigniew Leszek, 17.03.1976 – 23.05.1976
Ks. Mądry Albert, 26.08.2016 – 26.08.2017
O. Koper Eliasz Ireneusz OFM, 17.01.2016 – 04.11.2016
Ks. Długoszewski Marek Marcin, 28.08.2011– 26.08.2016
Ks. Wyszomierski Jarosław, 27.08.2014 – 26.08.2016
Ks. Zdanowicz Marek, 01.09.2013 – 04.12.2015
Ks. Kontraktowicz Marcin, 24.08.2009 – 27.08.2014
Ks. Szabaciuk Jacek, 26.08.2012 – 01.09.2013
Ks. Kondracki Paweł, 28.06.2008 – 26.08.2012
Ks. Pielak Jacek, 01.07.2007 – 27.08.2011
Ks. Korczak Jakub, 01.07.2007 – 29.08.2009
Ks. Pieniak Wojciech, 03.07.2004 – 28.06.2008
Ks. Adler Paweł, 01.07.2006 – 01.07.2007
Ks. Kalinowski Paweł, 01.07.2006 – 01.07.2007
Ks. Mądry Grzegorz, 28.06.2003 – 22.08.2006
Ks. Sztajerwald Tomasz, 03.07.2004 – 01.07.2006
Ks. Chaciński Michał, 18.06.2001– 24.06.2004
† Ks. Dudzik Andrzej, 28.06.2003 – 24.06.2004
† Ks. Wielgolewski Sławomir, 30.06.2000 – 28.06.2003
Ks. Grygier Janusz, 20.06.2000 – 20.06.2003
Ks. Kocięcki Grzegorz Stanisław, 08.04.1995 – 22.04.2001
Ks. Sobczyk Andrzej, 26.06.1998 – 30.06.2000
Ks. Pancewicz Wojciech, 28.06.1997 – 30.06.1999
Ks. Tomasik Piotr, 30.06.1994 – 26.06.1998
Ks. Milewski Piotr, 30.06.1994 – 28.06.1997
Ks. Węglarz Krzysztof, 28.05.1992 – 27.03.1995
Ks. Kulbat Krzysztof Zbigniew, 30.06.1993 – 30.06.1994
Ks. Swędrowski Michał Henryk, 22.06.1992 – 30.06.1994
Ks. Kozłowski Waldemar Sylwester, 15.06.1988 – 22.06.1993
Ks. Kucharski Robert, 21.06.1990 – 22.06.1992
Ks. Bąbik Marek Jakub, 15.06.1989 – 21.06.1990
Ks. Mazurkiewicz Piotr, 15.06.1988 – 21.06.1990
Ks. Jurkiewicz Stanisław, 27.06.1987 –19.12.1989
Ks. Balcerzak Włodzimierz, 10.06.1987 –15.06.1989
Ks. Bednarczyk Adam, 15.06.1988 –15.06.1989
† Ks. Makowski Wojciech Wiesław, 15.06.1985 –15.06.1988
† Ks. Staniec Stefan, 15.06.1985 –15.06.1988
Ks. Kłosiewicz Krzysztof, 13.06.1984 –10.06.1987
Ks. Kordowski Konstanty, 15.06.1985 –10.06.1987
Ks. Orawiec Józef, 04.09.1984 –15.06.1985
Ks. Południak Józef CSMA, 10.06.1983 –15.06.1985
Ks. Szubka Jan, 13.06.1984 – 04.09.1984
Ks. Kulma Andrzej, 25.05.1981–13.06.1984
† Ks. Zalass Sławomir, 08.06.1982 –13.06.1984
Ks. Laskowski Ryszard, 20.05.1980 –10.06.1983
Ks. Piotrowski Paweł, 25.05.1981– 31.05.1982
Ks. Jancerowicz Mieczysław, 09.06.1980 – 25.05.1981
Ks. Osimowicz Jan, 28.05.1979 – 25.05.1981
† Ks. Stelmach Bogdan, 09.01.1979 – 20.05.1980
Ks. Gawron Bronisław FDP, 15.05.1976 – 28.05.1979
Ks. Zdziebłowski Wojciech, 28.05.1977 – 25.05.1979
Ks. Tomczyk Ignacy, 30.06.1977 –1978
Ks. Drzewiecki Zbigniew Leszek, 05.06.1973 – 27.05.1977
† Ks. Dmochowski Szczepan, 10.06.1971–15.05.1976
Ks. Kiełbus Mieczysław, 01.06.1971– 05.06.1973
Ks. Laskowski Stanisław, 10.06.1968 –10.06.1972
† Ks. Łapiński Franciszek, 02.06.1969 – 01.06.1971
Ks. Nowosielski Henryk, 10.06.1970 – 01.06.1971
† Ks. Rogatko Zbigniew, 11.06.1965 –10.06.1970
Ks. Kwiatkowski Kazimierz, 15.06.1966 – 02.06.1969
Ks. Bernard Andrzej, 07.06.1962 –15.06.1966
Ks. Włodarczyk Janusz, 15.06.1964 –11.08.1965, jako diakon
Ks. Stań Stanisław CSMA, 01.06.1963 –11.06.1965
Ks. Trojanowski Jan, 18.10.1961– 01.06.1963, kapłan Arch. Gnieźnieńskiej
Ks. Maciejewski Zenon, 01.01.1961– 07.06.1962
Ks. Żółkiewski Henryk, 21.10.1961– 07.06.1962
Ks. Perlak Józef, 10.06.1961– 01.03.1962
Ks. Bieńkowski Ryszard, 27.08.1959 –10.06.1961
Ks. Jeziorek Tadeusz, 09.08.1958 –10.06.1961
† Ks. Dreling Henryk, 01.09.1955 – 27.08.1959
† Ks. Godlewski Marian, 12.08.1957 – 09.08.1958
Ks. Romanowski Stanisław, 20.08.1956 – 24.08.1957
† Ks. Makowski Jan, 21.05.1954 –10.02.1956
† Ks. Rudzki Michał, 25.08.1954 – 01.09.1955
Ks. Żurowski Władysław, 01.09.1953 – 25.08.1954
Ks. Chyliński Henryk, 20.12.1952 – 21.03.1954
Ks. Wróbel Julian, 30.01.1952 – 01.09.1953
Ks. Zbonikowski Stanisław, 30.01.1949 – 20.12.1952
† Ks. Urcus Józef, 28.06.1951– 09.08.1952
Ks. Żochowski Henryk, 10.08.1947 – 30.01.1952
Ks. Magrzyk Stefan, 05.11.1947 – 30.01.1949
Ks. Urbańczyk Stanisław, 30.08.1942 – 05.11.1947
† Ks. Opiela Stefan, 30.07.1945 – 20.08.1946
Ks. Wilkowski Stanisław, 15.05.1941– 30.08.1942
Ks. Bogucki Teofil, 04.07.1937 –15.05.1941
† Ks. Czapski Stanisław, 01.09.1932 – 31.08.1938
† Ks. Gromulski Stanisław, 05.06.1937 – 04.07.1937
Ks. Konkowski Wacław, 18.06.1934 – 05.06.1937
Ks. Piłatowicz Stanisław, 19.08.1933 –18.06.1934
Ks. Nieleplowicz Kazimierz, 22.03.1933 –19.08.1933
Ks. Romanowski Franciszek, 12.05.1931– 22.03.1933
Ks. Tomaszewski Bolesław, 01.03.1931–12.05.1931
† Ks. Zakrzewski Franciszek, 02.03.1930 – 01.03.1931
Ks. Kosieradzki Oktawian, 25.11.1929 – 02.03.1930
Ks. Jarzębski Ludwik, 12.02.1929 – 25.11.1929
Ks. Stypułkowski Aleksander, 30.09.1928 –12.02.1929
Ks. Bielecki Zygmunt, 10.09.1927 – 30.09.1928
Ks. Greta Antoni, 06.11.1926 –10.09.1927
Ks. Jaczewski Stanisław, 30.08.1926 – 06.11.1926
† Ks. Zasada Walenty, 18.07.1925 – 30.08.1926
Ks. Skrzeszewski Stanisław, 18.06.1926 –18.08.1926
Ks. Wocial Józef, 14.09.1924 –18.06.1926
Ks. Fiks Roman, 02.02.1922 –14.09.1924
Ks. Szymański Władysław, 19.08.1920 – 02.02.1922
Ks. Rudzki Andrzej, 04.02.1918 –19.08.1920
Ks. Wdzięczny Teofil, 01.09.1917 – 04.02.1918
Ks. Bokalski Maksymilian, 1895 –1896
† Ks. Lis Stanisław, 22.06.1993 –13.10.2005 (†)
Liczba parafian: 15000
Parafię erygował Bp Kazimierz III płocki, biskup płocki i książę mazowiecki, brat księcia Konrada, 5 lutego 1473 roku (na dwa lata przed założeniem miasta) na skutek starań właściciela, Jana z Radzymina, kucharza księcia Konrada.

Parafię erygował Kazimierz, biskup płocki i książę mazowiecki, brat księcia Konrada, dnia 5 lutego 1473 (na dwa lata przed założeniem miasta) na skutek starań właściciela, Jana z Radzymina, kucharza księcia Konrada. Powstała z części parafii Klembów. Pierwszy kościół zbudowano z drewna. W latach 1773-1780 ówczesna właścicielka Radzymina i sąsiednich folwarków, Księżna Eleonora Czartoryska z d. Waldstein, hrabianka austriacka, małżonka księcia Michała, wielkiego kanclerza Księstwa Litewskiego, wzniosła jednonawowy kościół murowany. Stylowa dzwonnica obok kościoła istniała już wcześniej. Projektantem dzwonnicy i kościoła jest Jan Chrystian Kamsetzer. Konsekrowali go w 1781 biskup płocki, książę Michał Poniatowski, wraz z Bp. Adamem Naruszewiczem. Proboszczami w owych czasach byli znani z prac literackich: Ks. Ignacy Nagurczewski i pijar Ks. Kazimierz Narbutt. Ks. Teofil Kozłowski w latach 1897-1919 dobudował dwie nawy boczne. W dniach 12-16 sierpnia 1920 na terenie miasta rozegrała się część osiemnastej co do ważności bitwy świata „Cudu nad Wisłą”: bohaterski żołnierz polski powstrzymał i odparł przeważające siły bolszewików w pochodzie na Warszawę i Europę. Miasto przechodziło z rąk do rąk, wskutek czego uległo rozległym zniszczeniom. Po stronie polskiej poległo 310 żołnierzy, a ponad 1000 uznano za zaginionych, na rynku miasta gen. Haller odznaczał najwaleczniejszych Krzyżami Kawalerskimi Virtuti Militari. W czasie II wojny światowej część kościoła wraz z wieżami została wysadzona przez cofające się wojska niemieckie. Odbudową zajmował się Ks. Kościakiewicz, a wspomagał go wikariusz, Ks. Henryk Żochowski. W latach 1976-1977 Ks. prał. Stanisław Lis zmienił konstrukcję dachu z drewnianej na stalową i pokrył całość blachą miedzianą. Dnia 25 marca 1992 kościół parafialny wyniesiono do godności kolegiaty i erygowano kapitułę. Dnia 13 czerwca 1999 miało miejsce wydarzenie szczególne: do Radzymina przybył papież Jan Paweł II i modlił się na grobach bohaterów z 1920 roku.

Ks. Lao Arkadiusz, do 30.05.2009
Ks. Rudzki Paweł, do 26.05.1996
Ks. Peć Bogdan MSF, do 15.06.1991
Ks. Przegaliński Bogdan, do 01.06.1980
Ks. Kostrzębski Andrzej, do 04.06.1978
Ks. Ladachowski Witold, do 27.05.1965
Ks. Rembelski Józef SJ
S. Dobrzyniecka Barbara OSBSam
S. Jabłońska Bożena CSSE
S. Kopka Kajetana CSSE
S. Mikołajewska Agata CSSE
S. Mróz Katarzyna CSSE
S. Podlaska Danuta SSMI
S. Rembelska Weronika CSSE
S. Sapiejewska Ewa CSSE
S. Skłucka Krystyna CSFN
Beniaminów, Cegielnia, Łąki, Łosie, Mokre, Radzymin: Akacjowa, Aleja Armii Krajowej, Aleja Wrzosowa, św. Augustyna, Batalionów Chłopskich, Bażancia, Bliska, Borkowska, Borówkowa, Braterska, Władysława Broniewskiego, Brylantowa, Brzozowa, Bursztynowa, Cicha, Czapury, Księżnej Eleonory Czartoryskiej, Czereśniowa, Ignacego Daszyńskiego, Marii Dąbrowskiej, Dębowa, Diamentowa, Dobra, Dolna, kpt. Ryszarda Downara-Zapolskiego, Lecha Falandysza, Folwarczna, Bartosza Głowackiego, Grzybowa, gen. Józefa Hallera, Husarska, Jałowcowa, Jana Pawła II (parzyste), Jutrzenki, Kameliowa, Jana Kilińskiego, Jana Kochanowskiego, Kolejowa, Kolonia pod Lasem, Komunalna, Marii Konopnickiej, Konstytucji 3 Maja (nieparzyste, parzyste do Norwida), Mikołaja Kopernika, Juliusza Kossaka, Tadeusza Kościuszki, Królewska, Krótka, Książęca, Księżycowa, Kwiatów Polskich, Lawendowa, Legionów, Leśna, Letnia, Letniskowa, 11 Listopada, Łąkowa, Łodygowa, Łosia, gen. Stanisława Maczka, 1 Maja, Makowa, Jana Matejki, Mieszka I, Miła, Miłosna, Modra, Mokra, Morelowa, Gabriela Narutowicza, Cypriana Kamila Norwida (parzyste), Nowa, Ogrodowa (do Beniaminówki), Oliwkowa, Orła Białego, Elizy Orzeszkowej, Ignacego Jana Paderewskiego, Pagórkowa, Parcela za Kaczką, Partyzantów, Patriotów, Perłowa, Piaskowa, Rotmistrza Witolda Pileckiego, marsz. Józefa Piłsudskiego (od Rycerskiej), Platynowa, Pogodna, kpt. Stefana Pogonowskiego, Polna, Polskiej Organizacji Wojskowej, Prosta, Przejazd Kolejowy Radzymin, Przejazdowa, Przemysłowa, Kazimierza Pułaskiego, Władysława Reymonta, Romantyczna, Tadeusza Różewicza, Rubinowa, Rycerska, Rzeczna, Henryka Sienkiewicza, Piotra Skargi, Marii Skłodowskiej-Curie, ks. Ignacego Skorupki, Skowronka, Skrajna, Słoneczna, Sosnowa, Stacja PKP, Stary Rynek, Stefana Batorego, Strzelców Grodzieńskich, Strzelców Kaniowskich, Strzelców Wileńskich, Sybiraków, Szafirowa, Szafranowa, Szkolna, Szlachecka, Szmaragdowa, Wisławy Szymborskiej, Świerkowa, Tęczowa, Romualda Traugutta, Turkusowa, Wadery, mjr. Stefana Waltera, Waniliowa, Wąska, Weteranów, Wiejska, Willowa, Wiśniowa, Wincentego Witosa, Władysława IV, Wolności, Wronia, Walerego Wróblewskiego, Wycinki, Wyszkowska, Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Zaciszna, Zajęcza, Zdrojowa, Zduńska, Zgody, Zielna, Ziemowita, Zwycięska, Źródlana, Lucjana Żeligowskiego, Stefana Żeromskiego, Romana Żulińskiego, Żwirkowa, Sokołówek, Stary Dybów, Teodorów, Zawady, Zwierzyniec

Kaplica Św. Franciszka z Asyżu w Rejentówce, Radzymin, ul. Jałowcowa

Kaplica MB Częstochowskiej w DPS, Radzymin, ul. Konstytucji 3 Maja 7

Zgromadzenie Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim, Radzymin, ul. Konstytucji 3 Maja 7, tel. 22 786 58 80, 22 786 58 81

Zgromadzenie Sióstr Św. Elżbiety, Radzymin, ul. Norwida 5a, tel. 22 786 54 21