DIECEZJA WARSZAWSKO-PRASKA
Parafia Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, Stanisławów Pierwszy
ul. Izabelińska 8
Stanisławów Pierwszy
05-126 Nieporęt
07:30 oprócz poniedziałku i soboty
18:00
09:00
10:30 z udziałem dzieci
12:00
18:00 dla młodzieży
Ks. Osiadacz Tomasz, od 05.07.2014
Ks. Wojtczak Marcin, od 26.08.2017
Ks. Jędrzejewski Piotr, 28.01.2007 – 05.07.2014
Ks. Gniedziejko Kazimierz, 22.06.1996 – 28.01.2007, organizator parafii, budowniczy kościoła i plebanii
Ks. Brajczewski Sławomir, 26.08.2012 – 26.08.2017
Ks. Mądry Grzegorz, 28.08.2011– 26.08.2012
Ks. Młynik Janusz, 01.07.2007 – 28.08.2011
Ks. Idzik Grzegorz, 01.07.2005 – 01.07.2007
Ks. Długoszewski Marek Marcin, 29.06.2002 – 01.07.2005
Ks. Kowalczyk Tomasz, 26.06.1999 – 29.06.2002
Liczba parafian: 3200
Parafię erygował Bp Kazimierz Romaniuk 23 maja 1997 roku z części parafii Nieporęt.

Parafię erygował Bp Kazimierz Romaniuk dnia 23 maja 1997 z części parafii Nieporęt. W grudniu 1995 Diecezja Warszawsko-Praska zakupiła działkę budowlaną o powierzchni 3.144 m2. Z dniem 22 czerwca 1996 Ks. Kazimierz Gniedziejko został skierowany do organizowania parafii i budowy kościoła. Nazajutrz Bp Stanisław Kędziora poświęcił krzyż i plac pod budowę kościoła i odtąd odprawiana jest codziennie Msza Św. na placu „pod chmurką”. Dnia 29 września 1996 oddano do użytku tymczasową kaplicę z zapleczem mieszkalnym, którą dnia 9 listopada 1996 poświęcił Bp Kazimierz Romaniuk. Natomiast 16 października Bp Ordynariusz utworzył tu prawie-parafię. Od początku trwały prace nad projektem kościoła i plebanii, które prowadzili arch. Aleksy Dworczak i konstruktor mgr inż. Jerzy Frej, obydwaj z Łodzi. W lipcu 1997 rozpoczęły się prace przy fundamentach kościoła; w 1998 wymurowano ściany; w 1999 powstała żelbetowa konstrukcja dachu; w 2000 przykryto kościół dachem (krokwie drewniane, wełna mineralna i blacha dachówkowa) oraz wybudowano wieżę. W 2001 wykonano tynki wewnętrzne i zewnętrzne oraz ogrzewanie kościoła (nadmuch powietrza ogrzewanego gazem ziemnym). Równocześnie, w latach 1998-2000, wybudowano i wyposażono Dom Parafialny z mieszkaniami dla księży. Dnia 25 lipca 1999 Bp Kazimierz Romaniuk wmurował kamień węgielny, poświęcony przez Jana Pawła II podczas jego pobytu w naszej Diecezji w czerwcu 1999 oraz poświęcił trzy dzwony. Pierwszą Mszą Św. była Pasterka w surowych jeszcze murach, odprawił ją Ks. prał. Romuald Kamiński, kanclerz Kurii. Kościół został oddany do użytku w grudniu 2001. Dnia 26 grudnia Biskup Ordynariusz odprawił Mszę Św. i poświęcił nową świątynię. 10 lutego 2002 Ks. Mieczysław Nowak poprowadził Misje parafialne pod hasłem „Do źródeł wiary i życia”. Drugie Misje prowadził Ksiądz Marek Pasiuk, SAC 2015r (postawiono nowy krzyż misyjny). Aktualnie prowadzone są prace przy ostatecznym wystroju wnętrza świątyni.

O. Strugiński Rafał SI, do 23.08.2003
Aleksandrów, Izabelin, Nieporęt: Aleja Henryka Sienkiewicza, Babinicza, Baśki, Butryma, Czarnieckiego, Heleny, Husarii, Izabelińska, Jana III, Jaremy, Ketlinga, Kmicica, Kordeckiego, Krzysi, Michała, Oleńki, Rocha, Rynek, Skrzetuskiego, Wazów, Zagłoby, Stanisławów Pierwszy