DIECEZJA WARSZAWSKO-PRASKA
Parafia Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, Sulejówek
ul. Żeromskiego 18
05-070 Sulejówek
22 783 35 28
07:00 w dolnym kościele
17:00 w dolnym kościele w maju, czerwcu i październiku oprócz pierwszego piątku i pierwszej soboty miesiąca (w pierwszy piątek miesiąca o 16:30, w pierwszą sobotę miesiąca o 12:00, poza tym o 17:30 oprócz ferii, wakacji i okresu kolędy)
18:00 w dolnym kościele
07:00 w dolnym kościele
09:00 w dolnym kościele dla młodzieży poza wakacjami
09:00
10:30 w dolnym kościele z udziałem dzieci poza wakacjami
10:30
12:00
18:00
07:00, 10:00, 16:30, 18:00
07:00, 10:00, 18:00
07:00, 10:00, 16:30, 19:00
Ks. Lis Sebastian, od 26.08.2016
Ks. Gołębiewski Jan Marian, 22.06.1993 –10.08.2016
† Ks. Koryś Wacław, 01.09.1976 – 22.06.1993
† Ks. Koryś Wacław, 30.01.1965 – 01.09.1976, budowniczy kościoła i plebanii
Ks. Misztal Antoni, 17.10.1964 – 30.01.1965
† Ks. Wardziak Andrzej Grzegorz, 03.07.1964 –17.10.1964
Ks. Załuska Henryk, 20.07.1961– 03.07.1964
† Ks. Pazik Antoni, 18.09.1959 – 20.07.1961
Ks. Różalski Franciszek, 18.01.1955 –18.09.1959
Ks. Dziedzic Michał, 26.08.2015 – 26.08.2017
Ks. Sapiejewski Zbigniew Stanisław, 01.09.2013 –11.07.2016
Ks. Winiarek Piotr, 28.08.2011– 26.08.2015
Ks. Lao Arkadiusz, 30.08.2009 – 01.09.2013
Ks. Parafiniuk Emil, 28.06.2008 – 28.08.2011
Ks. Główka Piotr, 24.06.2004 – 30.08.2009
Ks. Stonio Dariusz, 03.07.2004 – 28.06.2008
Ks. Dębiński Robert Piotr, 19.06.2001– 24.06.2004
Ks. Miętek Maciej, 28.06.2003 – 24.06.2004
Ks. Iżycki Marcin, 29.06.2002 – 28.06.2003
Ks. Ziółkowski Krzysztof, 24.06.1999 –18.06.2002
Ks. Gill Tomasz Władysław, 24.06.1999 –19.06.2001
Ks. Janiszewski Bronisław, 30.06.1994 – 01.07.1999
Ks. Wnuk Andrzej, 22.11.1996 – 24.06.1999
Ks. Ejsmont Piotr Krzysztof, 22.06.1994 – 22.11.1996
Ks. Walicki Dariusz, 15.06.1988 – 30.06.1994
Ks. Dębski Jacek, 15.06.1989 – 22.06.1994
Ks. Staszewski Józef, 10.06.1987 –15.06.1989
Ks. Zelga Adam, 10.06.1987 –15.06.1988
Dk. Śmigasiewicz Stanisław, 16.06.1986 –10.06.1987
Ks. Mazański Andrzej, 04.06.1984 –10.06.1987
Ks. Kuśmirek Krzysztof, 15.06.1985 –16.06.1986
Ks. Jędrzejewski Józef, 31.05.1982 –15.06.1985
Ks. Gałecki Tadeusz, 10.06.1983 –13.06.1984
Ks. Szymański Maciej, 31.05.1982 –10.06.1983
Ks. Bieliński Michał Antoni, 20.01.1982 – 31.05.1982
Ks. Sąpor Józef, 20.01.1982 – 31.05.1982
Ks. Celejewski Janusz, 25.05.1981– 20.01.1982
† Ks. Mencel Leszek Grzegorz, 30.06.1981– 20.01.1982
Ks. Kotwiński Stefan, 25.05.1979 – 25.05.1981
Ks. Mazurkiewicz Tomasz, 25.05.1979 – 25.05.1981
Ks. Mężyński Jan, 15.02.1977 – 25.05.1979
Ks. Wronka Wiesław, 28.05.1978 – 25.05.1979
Ks. Trzciński Roman, 13.08.1977 – 25.05.1978
Ks. Kuśmirek Bolesław, 25.09.1976 –13.08.1977
Ks. Staniak Piotr, 08.01.1977 – 24.06.1977
Ks. Jaworski Józef, 15.05.1976 –15.02.1977
Ks. Nowak Mieczysław, 15.05.1976 –18.11.1976
Ks. Górecki Józef, 20.05.1975 –15.05.1976
Ks. Manterys Donat, 20.05.1975 –15.05.1976
Ks. Golba Stanisław, 08.04.1974 – 20.05.1975
Ks. Sut Stefan, 23.11.1974 – 20.05.1975
Ks. Jankowski Eugeniusz, 25.06.1974 –15.10.1974
Ks. Czajkowski Antoni, 22.08.1973 – 08.06.1974
Ks. Południak Józef CSMA, 10.06.1972 – 22.08.1973
† Ks. Koczkodaj Piotr, 05.12.1970 –10.06.1972
Ks. Woźnicki Lech, 10.06.1970 – 05.12.1970
Ks. Ladachowski Witold, 13.06.1969 – 27.11.1969
Ks. Andrzejczak Wiktor OFM, 15.12.1966 – 01.06.1967
Ks. Kraszewski Tadeusz, 15.06.1966 – 01.06.1967
Ks. Załęski Jan, 29.09.1965 –15.06.1966
Ks. Mikulski Mirosław, 08.06.1964 – 29.09.1965
Ks. Kramkowski Józef, 02.10.1963 – 08.06.1964
† Ks. Izbicki Jan Aleksy, 13.11.1982 – 01.07.1983
Ks. Kornas Stefan, 14.12.1966 – 31.03.1967
Liczba parafian: 9000
Parafię erygował Kard. Stefan Wyszyński 1 września 1976 roku z części parafii Przemienienia Pańskiego w Sulejówku-Miłośnie (dawna Cechówka) i Najświętszego Serca Pana Jezusa w Warszawie-Starej Miłośnie.

Parafię erygował Kard. Stefan Wyszyński 1 września 1976 roku z części parafii Przemienienia Pańskiego w Sulejówku-Miłośnie (dawna Cechówka) i Najświętszego Serca Pana Jezusa w Warszawie-Starej Miłośnie. Praca duszpasterska od początku była prowadzona w kaplicy Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych (latem, ze względu na rosnącą liczbę wiernych, sprawowano Msze Św. na wolnym powietrzu). 13 kwietnia 1958 roku Kard. Wyszyński ustanowił przy kaplicy w Zakładzie Wychowawczym „Terezjanum” filię parafii Cechówka z wydzielonymi granicami oraz prawem prowadzenia ksiąg metrykalnych. W roku 1959 r. władze państwowe zgodziły się na budowę świątyni, zgromadzono część materiałów budowlanych, ale szybko cofnięto pozwolenie. W 1965 r. przybył do Sulejówka Ks. Wacław Koryś, po wielu latach starań, 30 marca 1971 roku uzyskał pozwolenie na budowę. Rok później udało się znaleźć odpowiedni teren. Wszelkie plany przygotował arch. Władysław Pieńkowski. Kościół dolny powstał już w 1978 r., poświęcił go Kard. Stefan Wyszyński. Po kilku latach, 15 maja 1983 roku, świątynię konsekrował Kard. Józef Glemp. Świątynia jest zbudowana dzięki środkom pochodzącym z ofiar wiernych.

Ks. Szewczyk Mateusz, do 02.06.2012
Ks. Ostojski Krzysztof, do 27.05.1995
Ks. Padowski Marian, do 19.05.1986
Br. Piotrkowicz Wojciech OSB
Br. Tkacz Włodzimerz CFCI
O. Seliga Marek OSB
S. Kania Monika CSFM
Sulejówek: Akacjowa, Aleja Piłsudskiego (nieparzyste do Mariańskiej, parzyste do Wodociągowej), 1 Armii Wojska Polskiego, Asfaltowa (nieparzyste do stacji trafo), Baczyńskiego, Bagno, Batorego, Bogusławskiego, Broniewskiego, Brzozowa, Chełmońskiego, Chodkiewicza, Czynu Społecznego (nieparzyste, parzyste od Przejazdu), Dąbrówki, Dębowa, Dojazdowa, Dworcowa, Dzielna, Dzika, Fredry, Gdańska, Grabskiego, Graniczna, Grottgera, Harcerska, Idzikowskiego, Iwaszkiewicza, Jana III Sobieskiego, Jasna, Jedności, Jodłowa, Kalinowa, Kasprowicza, Kolbego, Kołłątaja, Kombatantów, Kormoranów, ks. Korysia, Kossaka, Kościuszki, Krasińskiego, Królewska, Krucza, Kruczkowskiego, Kwiatowa, Legionów, Lipowa, 11 Listopada, Ludowa, Łączna, Łąkowa, Mariańska (parzyste), Matejki, Mieszka I, Młodości, Mokra, Moniuszki, Moraczewskiego, Mysia, Niemcewicza, Nowotki, Ogińskiego, Okulickiego, Okuniewska, Oleandrów, Orla, Osiedlowa, Paca, Paderewskiego, Piaskowa, Piastowska, Pierwszej Kadrowej, Piękna, Plac Czarnieckiego, Plater, Pocztowa, Poligonowa, Poniatowskiego, Poprzeczna, Prosta, Prusa, Przechodnia, Przejazd (parzyste), Przybosia, Ptasia, Pułaskiego, Puszkina, Reja, Reymonta, Rodziewiczówny, 15 Sierpnia, Sikorskiego, Skłodowskiej-Curie, Słoneczna, Sosnowa, Starzyńskiego, Szkolna, Szymanowskiego, Świętojańska, Topolowa, ks. Twardowskiego, Wiejska, Wiosenna, Wiśniowa, Wodociągowa (parzyste), Wrońskiego, Wrzosowa, Wspólna, Kardynała Wyszyńskiego, Zaciszna, Zawiszy, Żeromskiego (do Mariańskiej), Żurawska, Żwirowa

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego (Werbistki), Sulejówek, ul. Wspólna 45, tel. 22 783 27 49

Zgromadzenie Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych, Sulejówek, ul. Poprzeczna 1, tel. 22 783 31 54, 22 783 13 64 (dom rekolekcyjny)