DIECEZJA WARSZAWSKO-PRASKA
Parafia Przemienienia Pańskiego, Szewnica
ul. Kościelna 32
Szewnica
05-280 Jadów
07:00 w poniedziałek, wtorek i środę
18:00 w czwartek, piątek i sobotę
08:00 od marca do listopada
09:30
12:00 od września do maja
10:00
07:00, 18:00
Ks. Konkol Zdzisław, od 01.07.2017
Ks. Kopytko Edward, 29.08.2009 – 01.07.2017
Ks. Sosnowski Jan, 25.11.2000 – 26.06.2009
Ks. Mackiewicz Jerzy Karol, 05.04.1999 – 25.11.2000
Ks. Mackiewicz Jerzy Karol, 18.06.1998 – 04.04.1999
Ks. Balicki Jan, 01.10.1991–18.06.1998
Ks. Żmijewski Janusz, 11.08.1979 – 01.10.1991
† Ks. Lewandowski Tadeusz, 28.05.1977 –11.08.1979
Liczba parafian: 645
Parafię erygował Bp Kazimierz Romaniuk 4 kwietnia 1999 roku z części parafii Jadów.

Parafię erygował Bp Kazimierz Romaniuk 4 kwietnia 1999 roku z części parafii Jadów. W dawnych wiekach Siewnica była własnością szlachty zagrodowej i należała do rodu Szewnickich. W latach 1952-1958 księża pracujący w Jadowie odprawiali Msze Św. w domach prywatnych Szewnicy. W maju 1958 r. wierni razem z Ks. Edwardem Święckim, ówczesnym proboszczem Jadowa, postanowili zbudować kościół bez planu i pozwolenia; wtedy też władza metropolitalna utworzyła tu ośrodek duszpasterski. Kard. Stefan Wyszyński po wizytacji w sierpniu 1975 roku zdecydował, aby w najbliższym czasie zamieszkał tu na stałe duszpasterz. 13 czerwca 1977 roku przyjechał kapłan, otrzymał pozwolenie na prowadzenie ksiąg metrykalnych. Od 17 września 1978 roku ksiądz zamieszkuje w nowej plebanii. W listopadzie 1999 roku Bp Kazimierz Romaniuk dokonał poświęcenia cmentarza parafialnego i groty MB Fatimskiej, która stoi przy kościele. Pierwsze misje w parafii Szewnica odbyły się w 2008 roku.

Szewnica