DIECEZJA WARSZAWSKO-PRASKA
Parafia Nawrócenia Św. Pawła Apostoła, Warszawa-Grochów
ul. Kobielska 10
04-359 Warszawa
06:30 poza wakacjami
07:00 poza Adwentem
07:30 poza wakacjami
08:00
09:00
18:30
07:00
08:30
09:30 dolny kościół poza wakacjami dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej
10:00
11:00 dolny kościół poza wakacjami
11:30 z udziałem dzieci
12:30 dolny kościół poza wakacjami
13:00
18:00
19:30 dolny kościół poza wakacjami dla młodzieży akademickiej
06:30, 07:00, 07:30, 08:00, 09:00, 10:00, 17:00 z udziałem dzieci, 18:30, 19:30
06:30, 07:00, 07:30, 08:00, 09:00, 18:30
Ks. Dec Mirosław, od 28.08.2009
Ks. Jasionek Wojciech, od 01.09.2013
Ks. Hasior Konrad, od 01.07.2017, bez obowiązku pomocy duszpasterskiej
† Ks. Flaziński Jan, 24.06.1972 –15.01.2000
Ks. Lubaczewski Jan, 10.05.1969 – 24.06.1972
† Ks. Czapski Stanisław, 25.07.1948 – 01.03.1969
Ks. Biernacki Jerzy, 01.03.1969 –10.05.1969
Ks. Zając Dariusz, 01.07.2013 – 26.08.2015
Ks. Barszczewski Marek Kamil, 25.08.2012 – 20.09.2014
Ks. Kołak Jacek, 27.11.2011– 01.09.2013
Ks. Chojnicki Grzegorz, 29.08.2009 –15.07.2013
Ks. Skowyra Zbigniew, 28.06.2008 – 26.08.2012
Ks. Rychowiecki Stanisław, 04.07.2009 – 27.11.2011
Ks. Kopczyński Janusz, 01.07.2005 – 29.08.2009
Ks. Rybicki Andrzej, 01.10.2005 – 29.08.2009
Ks. Trzciński Paweł Stanisław, 01.07.2007 – 29.08.2009
Ks. Piotrkowicz Robert, 01.07.2007 – 28.06.2008
Ks. Banaszek Adam, 03.07.2004 – 01.07.2007
Ks. Gąsiorek Marek, 28.06.2003 –18.12.2006
Ks. Niewęgłowski Dariusz, 20.06.2003 – 01.07.2005
Ks. Juszczuk Aleksander, 30.06.2001– 03.07.2004
Ks. Gradziński Marek, 30.06.2000 – 28.06.2003
Ks. Sztajerwald Kazimierz Edward, 30.06.2000 – 28.06.2003
Ks. Lewiński Bogdan Stanisław, 20.06.2000 –18.06.2002
Ks. Kowalski Andrzej, 20.06.2000 –18.06.2001
Ks. Micek Bronisław, 19.08.1995 – 26.09.2000
Ks. Bigda Zbigniew, 28.06.1997 – 30.06.2000
Ks. Sobczak Sławomir, 25.04.2000 – 29.06.2000
Ks. Chciałowski Tomasz, 22.06.1995 – 20.06.2000
Ks. Pietrusiński Jan, 30.06.1994 – 20.01.2000
Ks. Popis Stanisław, 22.06.1996 – 20.06.1997
Ks. Węgrzynowicz Ireneusz, 22.06.1993 – 22.06.1996
Ks. Wieczorek Dariusz, 19.08.1991– 30.06.1995
Ks. Furman Robert, 30.06.1993 – 30.06.1994
Ks. Kowara Edward, 19.08.1991– 22.06.1994
Ks. Zieliński Henryk, 27.06.1992 – 30.06.1993
Ks. Sosnowski Jan, 22.06.1992 – 22.06.1993
† Ks. Mencel Leszek Grzegorz, 30.06.1991– 30.06.1992
Ks. Dębiński Dariusz, 19.08.1991– 27.06.1992
Ks. Kamiński Andrzej Maria, 15.06.1989 –19.08.1991
Ks. Kowalczuk Józef, 21.06.1990 –19.08.1991
Ks. Laskowski Ryszard, 21.06.1990 –19.08.1991
Ks. Mazurkiewicz Tomasz, 15.06.1988 –19.08.1991
Ks. Kasprzak Marek, 10.06.1987 – 21.06.1990
Ks. Przegaliński Bogdan, 15.06.1989 – 21.06.1990
Ks. Grzelczyk Marian, 10.11.1988 –15.06.1989
Ks. Ruciński Jan, 15.06.1988 –15.06.1989
Ks. Stefaniak Adam, 20.11.1985 – 08.10.1988
Dk. Śmigasiewicz Stanisław, 26.09.1987 –15.06.1988
Ks. Kazulak Stefan, 10.06.1987 –15.06.1988
Ks. Kuźniar Jan, 1987 –15.06.1988
Ks. Jackowski Krzysztof Edward, 04.07.1985 – 27.11.1987, ze skierowaniem do tworzenia parafii na osiedlu „Kinowa”
Ks. Szcześniak Wacław, 15.06.1985 – 22.09.1987
Ks. Doszko Marek, 16.06.1986 –16.06.1987
Ks. Szkóp Adam Zbigniew, 15.06.1985 –10.06.1987
Ks. Piekarczyk Andrzej, 15.06.1985 – 20.11.1985
Ks. Chrostowski Waldemar, 13.06.1984 –15.06.1985
Ks. Grelak Andrzej, 24.09.1984 –15.06.1985
† Ks. Budziński Stanisław, 10.06.1983 – 28.09.1984
Ks. Stepaniuk Jan, 27.10.1982 – 24.09.1984
Ks. Królak Walenty, 02.07.1983 –13.06.1984
Ks. Slipek Leszek, 1982 –10.06.1983
Ks. Zdun Wojciech, 20.05.1978 –10.06.1983
Ks. Kordowski Konstanty, 1981– 27.10.1982
Ks. Piskorski Zenon, 06.06.1981–1982
Ks. Siedlecki Jerzy, 06.06.1981–1982
Ks. Warzeszak Józef, 1981–1982
Ks. Gałka Andrzej, 20.05.1980 – 06.06.1981
Ks. Latuszek Tadeusz, 04.10.1976 – 06.06.1981
Ks. Maj Józef, 15.05.1976 – 20.05.1980
Ks. Bójko Jan, 18.06.1979 –1980
Ks. Górniak Henryk, 28.05.1977 –1980
Ks. Ordak Franciszek, 25.05.1979 –1980
Ks. Lewandowski Eugeniusz Stanisław, 20.05.1978 – 08.05.1979
† Ks. Kwiatkowski Jerzy, 18.06.1978 –1979
† Ks. Nowak Władysław, 05.06.1973 – 07.06.1978
Ks. Staniak Piotr, 28.05.1977 – 28.05.1978
Ks. Łapiński Lechosław, 15.05.1976 – 20.05.1978
† Ks. Kremer Janusz, 15.05.1976 – 28.05.1977
Ks. Ziółkowski Zbigniew, 15.05.1976 – 28.05.1977
Ks. Czarnowski Wacław, 15.05.1976 – 04.10.1976
Ks. Ciąpała Stanisław, 20.05.1975 –15.05.1976
Ks. Michalak Henryk, 20.05.1975 –15.05.1976
Ks. Szcześniak Wacław, 20.05.1975 –15.05.1976
Ks. Szmołda Ryszard, 05.06.1973 –15.05.1976
Ks. Szmyt Edward, 10.06.1972 –15.05.1976
Ks. Kalinowski Kazimierz, 12.01.1972 – 20.05.1975
Ks. Kaniewski Paweł Waldemar, 05.06.1973 – 20.05.1975
† Ks. Wachowicz Edward, 05.06.1973 – 20.05.1975
Ks. Kuś Stanisław, 10.06.1972 – 05.06.1973
Ks. Pajda Ryszard, 10.06.1972 – 05.06.1973
Ks. Świstak Jan, 15.06.1966 – 05.06.1973
Ks. Walczak Roch, 10.06.1972 – 05.06.1973
Ks. Zielak Henryk, 10.06.1972 – 04.06.1973
† Ks. Flaziński Jan, 26.02.1972 – 24.06.1972, z prawem następstwa
Ks. Bagłaj Zdzisław, 17.06.1971–10.06.1972
Ks. Gąsior Jan, 1969 –10.06.1972
Ks. Hałabuda Stanisław, 12.08.1970 –10.06.1972
Ks. Jóźwik Ludwik, 31.08.1971–10.06.1972
Ks. Kołoniecki Leszek, 02.06.1969 –10.06.1972
Ks. Porzeziński Kazimierz, 11.03.1967 –10.06.1972
† Ks. Wysocki Stefan, 25.09.1967 –10.01.1972
Ks. Sikorski Bogusław, 02.06.1969 – 31.08.1971
Ks. Michałek Andrzej CR, 01.10.1970 – 01.06.1971
Ks. Lipski Marian, 13.01.1968 – 22.08.1970
Ks. Sienkiewicz Sylwester, 02.06.1969 –11.06.1970
Ks. Biernacki Jerzy, 01.06.1963 – 02.06.1969
Ks. Flaszczyński Paweł, 11.06.1965 – 02.06.1969
† Ks. Grygielko Ryszard, 10.08.1968 – 02.06.1969
† Ks. Iwanicki Mieczysław, 10.08.1968 – 26.04.1969
Ks. Cieśliński Zbigniew, 18.06.1968 –1969
† Ks. Kulesza Jan, 18.06.1968 –1969
Bp Zawitkowski Józef, 15.06.1966 –18.06.1968
Ks. Zdanowicz Zdzisław, 21.06.1967 –18.06.1968
Ks. Wnukowicz Ludwik, 01.06.1967 – 25.09.1967
Bp Zakrzewski Tadeusz, 18.06.1966 – 01.06.1967
Ks. Skotnicki Tadeusz, 09.09.1965 – 01.06.1967
Ks. Walenciej Marian, 15.06.1966 – 01.06.1967
Ks. Żelaźnicki Zygmunt, 18.06.1966 –11.03.1967
Ks. Prus Marian, 09.10.1965 –18.06.1966
Ks. Kacprzyk Henryk, 02.10.1965 –15.06.1966
Ks. Nowak Czesław, 29.09.1965 –15.06.1966
Ks. Starszyk Jan, 21.09.1965 –15.06.1966
Ks. Gronkiewicz Henryk, 11.08.1965 – 02.10.1965
Ks. Dubielak Wiesław, 11.06.1965 – 29.09.1965
Ks. Bednarczyk Czesław, 11.06.1965 – 21.09.1965
Ks. Rzewnicki Ryszard, 11.06.1965 – 21.09.1965
† Ks. Godlewski Marian, 12.08.1964 – 04.09.1965
Ks. Gorzkowski Zbigniew, 15.06.1964 – 27.07.1965
† Ks. Apel Kazimierz, 15.06.1964 –11.06.1965
Ks. Gorczyca Józef CSMA, 05.10.1963 –11.06.1965
Ks. Szklarczyk Kazimierz, 05.08.1959 – 04.10.1964
Ks. Gromek Józef, 05.08.1959 –12.08.1964
† Ks. Wilkowski Kazimierz, 22.09.1962 –16.06.1964
Ks. Marczuk Stanisław, 20.08.1959 – 30.10.1963
Ks. Pawlak Adam, 05.08.1959 –13.09.1962
Ks. Buczyński Jan, 10.08.1957 – 05.08.1959
Ks. Malec Józef, 02.05.1955 – 05.08.1959
Ks. Mosak Mieczysław, 10.08.1957 – 05.08.1959
Ks. Rokicki Henryk, 11.02.1959 – 05.08.1959
Ks. Kajtaniak Marian, 10.08.1957 – 22.08.1958
† Ks. Smolaga Stanisław, 20.12.1956 – 28.08.1957
Ks. Wojtera Bronisław, 31.01.1955 – 28.08.1957
Ks. Słomkowski Stanisław, 16.01.1954 – 30.12.1956
Ks. Sałuda Jan, 09.04.1952 – 31.01.1955
† Ks. Lis Stanisław, 28.01.1949 – 30.10.1953
Ks. Fatek Jan, 15.12.1951– 09.04.1952
Ks. Ruszczak Zygmunt, 07.09.1950 –15.12.1951
Ks. Kołodziejski Józef, 01.09.1949 – 30.08.1950
Ks. Grzyb Jan, 18.03.1949 – 20.06.1949
Ks. Konowrocki Henryk, 21.08.1948 – 09.03.1949
Ks. Oberbek Józef, 21.08.1948 – 28.01.1949
Ks. Swędrowski Michał Henryk, 28.06.2003 – 29.08.2009
Ks. Sobieraj Józef, 17.10.2001– 20.06.2003
† Ks. Flaziński Jan, 15.01.2000 –17.11.2001 (†)
Ks. Juszczuk Aleksander, 26.09.2000 – 30.06.2001
Ks. Waligóra Krzysztof Grzegorz, 28.06.1996 – 20.06.2000
Ks. Górniak Henryk, 1980 –15.06.1989
Ks. Brodnicki Zygmunt, 1964 –1978
Ks. Malicki Piotr, 1958 –1970
Ks. Michałowicz Jan, 25.06.1968 –1970
Ks. Lewkowicz Wojciech, 1956 –1967, założyciel Instytutu Szkolenia Organistów
Ks. Szklarczyk Kazimierz, 04.10.1964 –11.06.1965
Liczba parafian: 35000
Parafię erygował Kard. August Hlond 25 lipca 1948 roku z części parafii Najczystszego Serca Maryi w Warszawie-Grochowie.

Parafię erygował Kard. August Hlond 25 lipca 1948 roku z części parafii Najczystszego Serca Maryi w Warszawie-Grochowie. Tymczasowym miejscem kultu była kaplica Braci Albertynów przy ul. Grochowskiej 194/196, a raczej pięć kaplic, w których równocześnie sprawowano co 40 minut Msze Św. niedzielne. Warunki lokalowe były zatem niesłychanie trudne i od początku czyniono starania o budowę kościoła przy zbiegu ulic Waszyngtona i Grochowskiej. Władze nie tylko nie wyraziły zgody na budowę, ale utrudniały działalność duszpasterską; zajęły kaplicę na drugim piętrze i eksmitowały księży. 28 października 1951 roku parafię oddano w opiekę Najświętszego Serca Jezusowego. W tym samym roku zakupiono obraz Św. Judy Tadeusza (pędzla Zofii Grabowskiej), który stał się obok Św. Pawła gorąco czczonym patronem parafii. W 1952 r. zbudowano prowizoryczny ołtarz w oknie kaplicy, dla wiernych nie mieszczących się już wewnątrz. W 1957 r. wybudowano taras przy kaplicy i ogrodzono plac. Na pamiątkę nawiedzenia obrazu MB Częstochowskiej wybudowano kaplicę pod Jej wezwaniem na tarasie, przez co powierzchnia miejsc dla wiernych wzrosła prawie dwukrotnie. W listopadzie 1968 r. oddano do użytku drewnianą kaplicę poświęconą Św. Józefowi o wymiarach 8 x 28 m; w dni powszednie zamieniano ją na 4 sale katechetyczne. Niestety, 30 października 1969 roku kaplica spłonęła, ale już po tygodniu sprawowano nabożeństwa w nowej. Kard. Stefan Wyszyński poświęcił kaplicę Św. Józefa 28 kwietnia 1971 roku. W maju 1974 r. nawiedził parafię Kard. Giovanni Colombo, Arcybiskup Mediolanu, który przewodniczył Mszy Św. i udzielił dzieciom I Komunii Świętej. Po okresie intensywnych starań, 5 kwietnia 1976 roku, Urząd m.st. Warszawy wyraził zgodę na budowę kościoła i plebanii. Projekt przygotowali p. Konrad Kucza – Kuczyński i p. Andrzej Miklaszewski. Wykopy rozpoczęto 19 marca 1978 roku, a 27 maja Kard. Stefan Wyszyński wmurował kamień węgielny. Poświęcenia świątyni dokonał Kard. Józef Glemp 25 stycznia 1985 roku. W sierpniu tego samego roku rozpoczęły pracę w parafii siostry Kanoniczki Ducha Świętego de Saxia (duchaczki). Dwukrotnie, w obecności Matki Teresy z Kalkuty, w naszej świątyni składały śluby zakonne Siostry Misjonarki Miłości, najpierw przyjął je Kard. Józef Glemp (7 czerwca 1987 roku), a potem Bp Zbigniew Kraszewski (29 listopada 1989 roku). 4 czerwca 1989 roku w parafii zorganizowano stację Kongresu Eucharystycznego, obecnych było 6 biskupów i wierni z dekanatów: Anińskiego, Grochowskiego, Otwockiego i Rembertowskiego. W roku 2000 odnowiono dolny i górny kościół oraz wymieniono okna. Ufundowano obraz Św. Faustyny i dedykowano jej dolny kościół. Świątynia została konsekrowana 26 października 2003 roku.

Ks. Bordiuk Jarosław, do 30.05.2015
Ks. Kopeć Bartłomiej, do 11.06.2011
S. Lange Maria USJK, do 15.08.2006
Ks. Filaber Andrzej, do 04.06.1978
O. Noszczak Jan SJ
S. Czarcińska Iwona
S. Petrykiewicz Ewa CSA
Praga-Południe: Aleja Jerzego Waszyngtona (nieparzyste od Grenadierów), Aleja Stanów Zjednoczonych (parzyste od Stockiej), Apteczna, Wojciecha Chrzanowskiego, Czapelska, Daszowska, Dobrowoja, Dobrzyniecka, Józefa Dwernickiego, ks. Jana Flazińskiego, Garwolińska, Grenadierów (parzyste od Waszyngtona), Grochowska (od Wspólnej Drogi/Majdańskiej do Podskarbińskiej), Igańska (od Majdańskiej), Kaleńska, Ludwika Kickiego, Kobielska (do Podskarbińskiej), Kokoryczki, Augustyna Kordeckiego (od Wspólnej Drogi), Korytnicka, Ignacego Kruszewskiego, Krypska, Lotnicza, Lubomira, Majdańska (nieparzyste od Stockiej), Makowska (od Wspólnej Drogi), Męcińska, Modrzewiowa, Ludwika Mycielskiego, Nizinna, Osowska (od Wspólnej Drogi), Ostrołęcka, Ludwika Michała Paca, Podskarbińska (parzyste), Prochowa, Przeworska, Rębkowska, Romea i Julii, Siennicka, Stocka (parzyste), Szaserów (od Wspólnej Drogi), Szklanych Domów, Wiatraczna, Wspólna Droga (nieparzyste), Zakole, Zarośla

Zgromadzenie Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia, Warszawa, ul. Kobielska 10, tel. 22 610 64 33