DIECEZJA WARSZAWSKO-PRASKA
Parafia Św. Wincentego Pallottiego, Warszawa-Praga
ul. Skaryszewska 12
03-802 Warszawa
22 818 63 69,
22 818 27 15
06:00
07:00
08:00 w dolnym kościele
18:00
07:00
08:00
09:30 dla młodzieży
11:00 z udziałem dzieci
12:30
16:00
18:00
20:00
06:00, 07:00, 08:00 w dolnym kościele, 18:00, 20:00
06:00, 07:00, 08:00 w dolnym kościele, 18:00
Ks. Zaczkiewicz Tomasz SAC, od 09.07.2010
Ks. Daniewicz Andrzej SAC, od 25.08.2012
Ks. Szeszko Michał SAC, od 25.08.2017
Ks. Wielebski Tomasz, od 26.08.2015
Ks. Błaszczak Wacław Jerzy SAC, od 25.08.2016
Ks. Klimiński Eugeniusz SAC, od 25.08.2013
Ks. Latoń Jan SAC, od 25.08.2014
Ks. Tylus Stanisław SAC, od 25.08.2014
Ks. Smyk Jacek SAC, 09.08.2006 – 09.07.2010
Ks. Robek Edmund SAC, 31.07.1985 – 09.08.2006
Ks. Daniel Edward SAC, 14.08.1984 – 31.07.1985
Ks. Rękawek Stanisław SAC, 19.10.1978 –14.08.1984
Ks. Folejewski Feliks SAC, 01.09.1976 –19.10.1978
Ks. Folejewski Feliks SAC, 01.07.1976 – 01.09.1976
Ks. Świerczek Stanisław SAC, 22.08.1970 – 01.07.1976
Ks. Wilk Edward SAC, 09.09.1967 – 22.08.1970
Ks. Kietliński Henryk SAC, 25.08.1966 – 09.09.1967
Ks. Krakowczyk Przemysław SAC, 25.08.2015 – 25.08.2017
Ks. Krawiec Przemysław SAC, 25.08.2010 – 25.08.2017
Ks. Radzik Kazimierz SAC, 25.08.2010 – 25.08.2015
Ks. Robakiewicz Ryszard SAC, 25.08.2007 – 25.08.2012
Ks. Gontarz Marcin SAC, do 25.08.2010
Ks. Brzezowski Piotr SAC, 25.08.2001– 25.08.2003
Ks. Rożek Lucjan SAC, 1990 –1992
Ks. Zaczkiewicz Tomasz SAC, 1990 –1992
Ks. Kowalski Jan SAC, 05.08.1987 –19.09.1988
Ks. Dobkowski Jerzy SAC, 30.08.1985 –10.10.1987
Ks. Wojda Krzysztof SAC, do 1987
Ks. Dziekoński Remigiusz SAC, 15.08.1983 – 30.08.1985
Ks. Stawicki Stanisław SAC, 15.09.1982 –15.08.1983
Ks. Pierzchalski Józef SAC, 22.08.1981–15.09.1982
Ks. Stasiak Władysław SAC, 25.08.1979 – 22.08.1981
Ks. Krupnik Emil SAC, 24.08.1978 –18.08.1980
Ks. Góralczyk Paweł SAC, 25.09.1976 – 24.08.1978
Ks. Herlender Czesław SAC, 31.08.1973 – 30.07.1976
Ks. Stankowski Marian SAC, 17.02.1973 – 21.09.1974
Ks. Zając Czesław SAC, 31.03.1971–17.02.1973
Ks. Mojecki Henryk SAC, 22.08.1970 – 31.03.1971
Ks. Świerczek Stanisław SAC, 09.09.1967 – 22.08.1970
Ks. Ryś Maciej SAC, 1966 –1968
Ks. Wilk Edward SAC, 1955 – 09.09.1967
Ks. Domagała Stefan SAC, 25.09.1976 – b.d.
Ks. Zając Jan SAC, 18.08.1980 – b.d.
Ks. Folejewski Feliks SAC, 15.09.1983 – 23.09.2015
† Ks. Wielgosz Franciszek Jerzy SAC, 23.08.1963 – 04.11.2014 (†)
Ks. Arendt Alojzy SAC, 01.09.1960 – 26.06.1982
Ks. Stefanowski Jan SAC, 1968 – 22.10.1979
Ks. Folejewski Feliks SAC, 31.08.1966 – 01.07.1976
Ks. Orlikowski Stanisław SAC, 1968 –1971
Ks. Mąkinia Franciszek SAC, 01.09.1968 – 01.09.1969
Ks. Stefanowski Jan SAC, 1953 –1960
Ks. Jurkowski Wojciech SAC, 25.08.2015 – 25.08.2017, Naczelny Kapelan ZHP
Ks. Stawicki Stanisław SAC, 28.03.2013 – 25.08.2017
Ks. Walasek Dariusz SAC, 25.08.2014 – 25.08.2015
Ks. Kurp Grzegorz SAC, do 25.08.2014
Ks. Wernicki Krzysztof SAC, do 25.08.2014
Liczba parafian: 2900
Parafię erygował Kard. Stefan Wyszyński 1 stycznia 1976 roku z części parafii Bożego Ciała w Warszawie-Kamionku oraz Św. Michała Arch. i Św. Floriana w Warszawie-Pradze.

Parafię erygował Kard. Stefan Wyszyński 1 stycznia 1976 roku z części parafii Bożego Ciała w Warszawie-Kamionku oraz Św. Michała Arch. i Św. Floriana w Warszawie-Pradze. Wieś Skaryszew, sąsiadująca z Kamionkiem, już od XV w. miała kościół drewniany. W czasie wojen szwedzkich, po spaleniu kościoła parafialnego na Kamionku, przejął on funkcje parafialne. Niestety spłonął w czasie rzezi Pragi w 1794 r. Na miejscu obecnego kościoła stała kapliczka z czasów zaboru rosyjskiego, należąca do Mariawitów. Około 1920 r., gdy zmalała ich liczba, nabył ją p. Szulc i przechowywał w niej materiały budowlane. W 1927 r. Księża Pallotyni odkupili kapliczkę, nadali jej tytuł Chrystusa Króla Pokoju i wznowili kult. Poświęcenia kaplicy dokonał Bp Stanisław Gall 30 kwietnia tegoż roku. W 1939 r. z kaplicy pozostały tylko resztki murów. Ks. Józef Szyszkowski SAC rozpoczął odbudowę i rozbudowę według projektu prof. Stanisława Marzyńskiego. Już w listopadzie 1941 roku w odbudowanym kościele wstawiono nowy ołtarz z obrazem Chrystusa Króla Wszechświata (podczas Przemienienia na górze Tabor) namalowanym przez Adama Stykę w 1942 r. W dalszych latach wojny kościół nie doznał już szkód i przetrwał do 1985 r. 26 sierpnia 1966 roku władza kościelna ustanowiła przy świątyni samodzielny rektorat. W 1985 r. wybudowano obecny kościół według projektu inż. Janusza Maliszewskiego, budową kierował inż. Sławomir Studniarz. 19 listopada 1988 roku Abp Bronisław Dąbrowski pobłogosławił kościół, a uroczystej konsekracji dokonał 22 stycznia 1989 roku Kard. Józef Glemp. Z kolei 26 sierpnia 1989 roku Bp Władysław Miziołek poświęcił kaplicę MB Częstochowskiej (dolny kościół), w którym jest całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu i stały dyżur w konfesjonale.

S. Piątkowska Maria CSA
Praga-Południe: Lubelska (lewa strona od Zamoyskiego), Skaryszewska, Targowa (nieparzyste do Marcinkowskiego, parzyste do Kijowskiej), Praga-Północ: Brzeska (do Kijowskiej), Kijowska (parzyste), Antoniego Mackiewicza, Karola Marcinkowskiego (parzyste), Sprzeczna, Jana Zamoyskiego (nieparzyste od Marcinkiewicza, parzyste od Marcinkiewicza do torów)

Zgromadzenie Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych, Warszawa, ul. Skaryszewska 9, tel. 22 619 56 23

Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego (Pallotyni), Warszawa, ul. Skaryszewska 12 (parafia), tel. 22 818 27 51