DIECEZJA WARSZAWSKO-PRASKA
Parafia Matki Bożej Anielskiej, Warszawa-Radość
ul. Wilgi 14
04-831 Warszawa
07:00 poza wakacjami
07:30
18:00
07:00
08:00 poza wakacjami
09:00 w wakacje
09:30 poza wakacjami
10:30 w wakacje
11:00 poza wakacjami
12:00 w wakacje
12:30 poza wakacjami
18:00
07:00, 09:00, 18:00, 19:30
07:00, 07:30, 18:00
Ks. Sokołowski Kazimierz, 15.10.2005 – 31.07.2017
Ks. Mikulski Mirosław, 22.06.1996 –15.10.2005
Ks. Krukowski Adam, 22.06.1993 – 22.06.1996
† Ks. Bączyk Eugeniusz, 25.05.1981– 22.06.1993
† Ks. Majewski Maksymilian, 03.08.1963 – 25.05.1981
† Ks. Biernacki Aleksander, 26.03.1951– 09.06.1963,
Ks. Jaczewski Stanisław, 15.06.1934 – 26.03.1951
Ks. Łuczak Kazimierz, 01.07.1931–15.06.1934
Ks. Jełowicki Piotr, 18.06.1963 – 03.08.1963
Ks. Figauzer Piotr, 29.08.2010 – 26.08.2017
Ks. Kaściński Rafał Zbigniew, 29.08.2009 – 26.08.2015
Ks. Kurowski Adam, 01.07.2006 – 29.08.2010
Ks. Dec Mirosław, 01.07.2005 – 28.08.2009
Ks. Kołak Jacek, 01.07.2005 – 01.07.2006
Ks. Kozłowski Waldemar Sylwester, 20.06.2003 – 01.07.2005
Ks. Milewski Piotr, 29.06.2002 – 01.07.2005
Ks. Jerzak Mieczysław, 20.06.2000 – 20.06.2003
Ks. Kulbat Krzysztof Zbigniew, 30.06.2001– 29.06.2002
Ks. Bajurski Leszek Tomasz, 01.07.1999 –18.06.2001
Ks. Rzępołuch Paweł, 26.06.1998 – 30.06.2000
Ks. Gill Tomasz Władysław, 20.06.1997 – 24.06.1999
Ks. Trzaskowski Piotr, 30.06.1995 – 26.06.1998
Ks. Korbik Dariusz Edward, 28.06.1996 – 28.06.1997
Ks. Kiełbasiński Marek, 22.06.1994 – 22.06.1996
Ks. Krupa Krzysztof, 27.06.1992 – 30.06.1995
Ks. Krzyżewski Janusz, 27.06.1992 – 30.06.1993
Ks. Tomaszewski Sławomir, 15.06.1989 – 27.06.1992
Ks. Kędzior Andrzej, 15.06.1989 – 26.06.1992
Ks. Fedorowicz Waldemar, 16.06.1986 –15.06.1989
Ks. Pawlina Krzysztof, 16.06.1986 –15.06.1989
Ks. Jaworski Tadeusz, 04.01.1985 –16.06.1986
Ks. Michalski Wojciech, 15.06.1985 –16.06.1986
† Ks. Koć Witold Anastazy, 10.06.1983 –15.06.1985
† Ks. Staniec Stefan, 20.07.1982 – 04.01.1985
Ks. Latoszek Edward, 25.05.1981–10.06.1983
Ks. Dębowski Jerzy Zygmunt, 25.05.1981– 31.05.1982
Ks. Misiak Jerzy, 20.05.1978 – 25.05.1981
Ks. Sochala Jan, 15.05.1976 – 25.05.1981
Ks. Koszut Sebastian, 20.05.1975 – 20.05.1978
Ks. Jackowski Krzysztof Edward, 20.06.1975 –15.05.1976
Ks. Kamieniecki Kazimierz, 05.09.1974 – 20.05.1975
Ks. Wosławski Bogdan, 13.01.1975 – 20.05.1975
Ks. Serkowski Zbigniew, 08.06.1974 –1975
Ks. Krawczyk Janusz, 08.06.1974 – 05.09.1974
Ks. Kaczorowski Andrzej, 05.06.1973 – 08.06.1974
Ks. Żmijewski Janusz, 05.06.1973 – 08.06.1974
Ks. Pęzik Marian, 10.06.1972 – 05.06.1973
† Ks. Wachowicz Edward, 18.06.1968 – 05.06.1973
Ks. Płatek Kazimerz, 02.06.1969 –1973
Ks. Pisarek Stanisław, 01.06.1967 – 02.06.1969
Ks. Szyszkiewicz Feliks, 03.09.1966 –10.06.1968
Ks. Załęski Jan, 15.06.1966 – 01.06.1967
Ks. Zawierucha Bogusław, 15.06.1966 – 03.09.1966
Ks. Żelaźnicki Zygmunt, 11.06.1965 –18.06.1966
† Ks. Liczkowski Józef, 11.06.1965 –15.06.1966
† Ks. Krupski Stanisław, 09.11.1964 –11.06.1965
Ks. Wysocki Ryszard, 08.06.1964 –11.06.1965
Ks. Mieńko Marian, 08.06.1964 – 09.11.1964
Ks. Kramkowski Józef, 08.06.1964 –12.08.1964
Ks. Bloch Ryszard, 01.06.1963 – 08.06.1964
Ks. Pilosz Hubert, 01.06.1963 – 08.06.1964
† Ks. Stasiak Henryk Zygmunt, 10.06.1961– 25.06.1963
Ks. Jełowicki Piotr, 07.06.1962 – 01.06.1963
Ks. Misterski Jerzy, 26.06.1961– 07.06.1962
† Ks. Marcjan Jan Albert, 17.01.1959 – 26.06.1961
† Ks. Brzozowski Zbigniew, 20.08.1958 –10.06.1961
Ks. Różalski Jerzy, 10.08.1957 –17.01.1959
† Ks. Gwiazdowski Stefan, 31.12.1956 – 09.08.1958
† Ks. Makowski Jan, 10.02.1956 – 31.12.1956
Ks. Kur Stanisław, 21.08.1953 –10.02.1956
Ks. Jędryszek Ireneusz, 09.08.1952 – 21.08.1953
Ks. Wysocki Jan Julian, 15.12.1951– 09.08.1952
† Ks. Jarecki Gerard, 15.09.1995 – 20.06.1997
† Ks. Kwiatkowski Julian, 03.04.1987 –14.04.1994 (†)
† Ks. Kwiatkowski Julian, 28.08.1976 –14.06.1978
Ks. Wilczopolski Stanisław, do 1951
Liczba parafian: 5500
Parafię erygował Kard. Aleksander Kakowski 1 lipca 1931 roku, a pierwszym proboszczem był Ks. Kazimierz Łuczak.

Parafię erygował Kard. Aleksander Kakowski 1 lipca 1931 roku, a pierwszym proboszczem był Ks. Kazimierz Łuczak. Miejscowość powstała pod koniec XIX w. na gruntach Zbójnej Góry jako osada letniskowa przy modnej wówczas linii otwockiej. W 1905 r. było tu 22 domy i 35 mieszkańców. Od 1951 r. znajduje się w granicach Warszawy. Budowę kościoła według projektu inż. Paszkiewicza rozpoczęto w 1922 r. staraniem obywateli rekrutujących się w większości ze Stowarzyszenia Miłośników Letniska Radość. W 1930 r. ładza duchowna mianowała Ks. Bronisława Lewandowskiego rektorem kościoła. To on podciągnął mury do wysokości stropu, a Ks. Łuczak doprowadził budowę do końca i pokrył dach blachą cynkową. Kolejny proboszcz, Ks. Stanisław Jaczewski, otynkował wnętrze kościoła, wybudował plebanię i kupił posesję na organistówkę. Ks. Aleksander Biernacki założył centralne ogrzewanie. Świątynię konsekrował Kard. Stefan Wyszyński 4 sierpnia 1957 roku. W 1959 r. urządzono pod prezbiterium dwie salki katechetyczne. W latach 1962-1963 zbudowano wieżę według projektu prof. Stanisława Marzyńskiego, w której są dwa dzwony z 1936 r.: Św. Wacław i Św. Wojciech, dar Wincentego i Karoliny Zalewskich dla uczczenia ich synów, Wacusia i Wojtusia, zmarłych w 1927 r. Z inicjatywy Ks. Eugeniusza Bączykaw latach 1984-1988 zbudowano dom parafialny przy ul. Izbickiej 7 i tam nauczano religii. Po długich staraniach uzyskano zgodę na rozbudowę miejscowego cmentarza. W 1993 r. Ks. Adam Krukowski uporządkował nową część cmentarza i wykonał ogrodzenie. Kolejny proboszcz, Ks. Mirosław Mikulski, zorganizował Parafialny Klub Sportowy i wspierał wychowanie młodych ludzi przez sport. Organizował też wyjazdy wakacyjne dla dzieci nazywane „obozami tygrysa”. Ks. Kazimierz Sokołowski podjął się dzieła generalnego remontu świątyni.

Ks. Lis Sebastian, do 04.06.2016
Ks. Paździoch Rafał, do 05.06.2004
Wawer: Aleksandrowska, Artystyczna, Astry, Bachusa, Bajkowa, Będzińska, Borkowska, Burzliwa, Cementowa, Chylicka, Cygańska, Czołgistów, Draceny, Drwali, Ezopa, Frezji, Fromborska, Garncarska (od Rusałki), Geranii, Gierdawska, Glicynii, Godlewska, Godziszowska, Gręplarska, Halki, Herbaciana, Hortensji, Hufcowa, Izbicka (do Przełęczy), Izerska, Jagody, Janosika, Januszewska, Jaszczurcza, Jontka, Junaków, Kameliowa, Kąkolowa (od Żeglarskiej), Klimatyczna, Kocka, Koprowa, Koszęcińska, Krasnoludków, Kazimierza Króla, Kruszwicka, Kwitnącej Akacji, Lawendowa, Lewkonii, Limby, Lipkowska, Liścienia, Lubiana, Łabędzia, Łosicka, Malwowa, Marty, Młodzieży, Montażowa, Morąska, Mozaikowa (nieparzyste od Lewkonii, parzyste od Rusałki), Mrówcza (do Króla Kazimierza), Niezapominajki, Olchy, Aleksandra Orłowskiego, Stanisława Orzechowskiego, Juliusza Osterwy, Otawska, Pajęcza, Panny Wodnej, Patriotów (od Solurskiej do Międzylesia), Pawłowska, Planetowa, Pleciona, Podmokła, Pomologiczna, Powiatowa, Powojowa, Prabucka, Prymulki, Przodowników, Przyleśna, Radłowa (od Młodzieży), Radłowska, Rawicka, Tadeusza Regera, Rozkoszna, Rozszerzona, Rusałki, Serdeczna, Sielankowa, Skwierzyńska, Słotna, Smogorska, Snycerska, Sobierajska, Strzegomska, Strzelińska, Szczytnowska, Szczytowa, Szreniawska, Sztygarów, Ślimaka, Śródborowska, Tokarska, Tomaszowska, Trakt Napoleoński, Ulanowska, Warsztatowa, Wągrowiecka, Wielostronna, Wielowiejska, Wilgi, Wisełki, Wolęcińska, Wspomnień, Wysokomazowiecka, Zagajnikowa, Zasadowa (nieparzyste do Draceny, parzyste do Rozmarynu), Zasobna, Zbójnogórska, Zegrzyńska, Zimowa, Żarecka, Żeglarska, Żelechowska, Żwanowiecka (od Żeglarskiej)

Zgromadzenie Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego, Warszawa, ul. Sztygarów 4, tel. 22 615 63 02