DIECEZJA WARSZAWSKO-PRASKA
Parafia Chrystusa Króla, Warszawa-Targówek
ul. Tykocińska 27/35
03-545 Warszawa
22 679 25 51
06:30
07:00
08:00
18:00
07:00
09:00
10:15 z udziałem dzieci
11:30 dla młodzieży
13:00
18:30
06:30, 07:00, 08:00, 09:00, 18:00
06:30, 07:00, 08:00, 18:00
† Ks. Raciborski Eugeniusz, 21.11.1993 –18.06.1996 (†)
† Ks. Cygan Kazimierz, 27.06.1986 – 20.10.1993 (†)
Ks. Krassowski Bronisław, 18.06.1973 – 27.06.1986
Ks. Woźniak Józef, 30.08.1964 – 30.03.1973
Ks. Duczyński Franciszek, 03.09.1946 – 30.08.1964
Ks. Szkudelski Józef, 01.08.1942 – 03.09.1946
Ks. Golędzinowski Jan, 25.02.1932 – 30.03.1940
† Ks. Niedzielak Stefan, 30.03.1973 –18.06.1973
Ks. Potocki Józef, 30.03.1940 – 01.08.1942
Ks. Bobel Tomasz, 10.07.2014 – 01.09.2017
Ks. Stefanowicz Dariusz, 29.08.2010 – 26.08.2016
Ks. Jarzyna Wojciech, 01.09.2013 – 27.08.2014
Ks. Kozera Krzysztof, 01.09.2013 – 01.07.2014
Ks. Gawle Marek Andrzej, 26.08.2012 – 01.09.2013
Ks. Zdanowicz Marek, 28.08.2011– 01.09.2013
Ks. Łaszcz Daniel, 28.08.2011– 26.08.2012
Ks. Idzik Grzegorz, 01.07.2007 – 28.08.2011
Ks. Kraiński Wojciech, 29.08.2009 – 28.08.2011
Ks. Sołowiej Paweł, 15.10.2008 – 29.08.2009
Ks. Ziarek Andrzej, 01.07.2007 –16.10.2008
Ks. Bielicki Marcin, 28.06.2008 –15.10.2008
Ks. Ziółkowski Krzysztof, 01.07.2005 – 01.07.2007
Ks. Bala Dariusz, 01.07.2005 – 09.06.2007
Ks. Sawicki Jan, 29.06.2002 – 01.07.2005
† Ks. Cymerman Paweł, 18.06.2002 – 22.06.2005
Ks. Kietliński Krzysztof, 30.06.2001– 29.06.2002
Ks. Wysocki Karol, 30.06.2001– 29.06.2002
Ks. Jasionek Wojciech, 30.06.2000 – 30.06.2001
Ks. Kowalski Bogusław Stanisław, 28.06.1997 –18.06.2001
Ks. Węglarz Krzysztof, 20.06.1997 – 20.06.2000
Ks. Gill Tomasz Władysław, 22.06.1996 – 20.06.1997
Ks. Karolak Grzegorz Andrzej, 28.06.1996 – 20.06.1997
Ks. Bocheński Wiesław Marian, 27.06.1992 – 28.06.1996
Ks. Podkoński Józef Andrzej, 12.02.1996 – 22.06.1996
Ks. Firysiuk Tadeusz Zenon, 30.06.1994 –12.02.1996
Ks. Legutko Andrzej, 15.06.1988 – 22.06.1994
† Ks. Stasiak Henryk Zygmunt, 18.05.1988 – 22.06.1993
Ks. Ukleja Krzysztof, 15.06.1988 – 29.05.1992
Ks. Kordowski Konstanty, 10.06.1987 –15.06.1988
Ks. Przeździecki Stanisław, 16.06.1986 –15.06.1988
Ks. Przybyłowski Eugeniusz, 18.06.1984 –15.06.1988
Ks. Gorzkowski Bolesław, 10.06.1983 –10.06.1987
Ks. Rudzik Zygmunt, 1985 –1987
Ks. Kania Ryszard, 20.12.1983 –16.06.1986
Ks. Trzaskowski Henryk, 13.06.1984 –16.06.1986
Ks. Jackowski Krzysztof Edward, 10.06.1983 –18.06.1984
Ks. Mieńko Marian, 10.06.1983 – 20.12.1983
Ks. Górecki Józef, 17.11.1979 – 28.06.1983
Ks. Kazulak Stefan, 28.05.1977 –10.06.1983
Ks. Krukowski Adam, 22.01.1977 –10.06.1983
Ks. Młot Zdzisław, 05.12.1977 –10.11.1979
Ks. Hałabuda Stanisław, 10.06.1972 – 22.01.1979
† Ks. Rółkowski Mirosław, 17.10.1974 – 28.09.1977
Ks. Młot Zdzisław, 22.06.1972 –17.10.1974
† Ks. Apel Kazimierz, 11.06.1965 –10.06.1972
Ks. Olczak Józef, 11.06.1965 –10.06.1972
Ks. Florowski Władysław, 15.06.1964 –11.06.1965
† Ks. Świętochowski Andrzej, 01.06.1963 –11.06.1965
Ks. Nowak Czesław, 06.12.1962 – 08.06.1964
Ks. Wroński Franciszek, 24.09.1960 – 01.06.1963
Ks. Żmijewski Antoni, 10.06.1961– 06.12.1962
Ks. Walendzik Andrzej, 09.02.1956 –10.06.1961
† Ks. Janowski Andrzej Ambroży, 20.06.1960 –16.09.1960
† Ks. Rudzki Michał, 1955 – 06.08.1960
Ks. Stokowski Tadeusz, 24.09.1956 –13.02.1957
Ks. Włudyka Leopold, 1954 –1957
† Ks. Osmólski Wiesław, 22.12.1950 – 24.09.1956
Ks. Bojasiński Tomasz, 1954 –1955
Ks. Ciećwierz Józef, 1952 –1954
Ks. Myczka Bolesław, 1949 –1952
Ks. Nowak Feliks, 1948 –1952
Ks. Witek Józef, 1949 –1950
Ks. Michałowicz Jan, 1948 –1949
Ks. Urbańczyk Stanisław, 1948 –1949
Ks. Sydry Stefan, 19.07.1948 –12.12.1948
† Ks. Święcki Edward, 03.09.1946 – 30.07.1948
Ks. Durka Jan, 1944 –1947
Ks. Biernacki Józef, 1945 – 03.09.1946
Ks. Wasiak Kazimierz, 1945 –1946
† Ks. Bogusz Feliks, 1942 –1944
Ks. Kulesza Stanisław, 1940 –1942
Ks. Kulesza Józef, 1940 –1941
Ks. Łubiński Wiktor, 01.09.1938 –1941
† Ks. Kościanek Stanisław, 01.11.1936 – 01.09.1938
Ks. Stolarczyk Jan, 1934 – 01.11.1936
Ks. Węgliński Gabriel, 1934 –1935
Ks. Gruda Stanisław, 1933 –1934
Ks. Gołębiewski Czesław, 1931–1933
Ks. Kopczewski Józef, 1931–1933
† Ks. Gościmski Antoni, 29.04.1961– 26.07.2012 (†)
† Ks. Stasiak Henryk Zygmunt, 22.06.1993 –10.05.2012 (†)
Ks. Krassowski Bronisław, 27.06.1986 – 03.05.1988
Ks. Sprusiński Stanisław, 14.06.1958 –18.03.1961
Liczba parafian: 12000
Parafię erygował Kard. Aleksander Kakowski 25 stycznia 1932 roku z części parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Warszawie-Pradze i MB Loretańskiej w Warszawie-Pradze.

Parafię erygował Kard. Aleksander Kakowski 25 stycznia 1932 roku z części parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Warszawie-Pradze i MB Loretańskiej w Warszawie-Pradze. Po uchyleniu ograniczeń budowania w 1910 r., a zwłaszcza po uzyskaniu niepodległości w 1918 r., północno-wschodnie peryferia Warszawy zaczęły się rozbudowywać i zaludniać. Z trzech możliwych lokalizacji, wybrano tę przy ulicy Tykocińskiej, głównie dlatego, że p. Florentyna i Roch Krzeszewscy w połowie podarowali plac (resztę wypłacił z własnych funduszy Kard. Aleksander Kakowski); poświęcono go w uroczystość Chrystusa Króla w 1931 r., stawiając przy tym pamiątkowy krzyż. Pierwszą kaplicę urządzono w istniejącym drewnianym dworku; wiosną 1932 r. dobudowano murowaną kaplicę i dwie salki. Prace budowlane ruszyły w 1933 r. dzięki staraniom Ks. Golędzinowskiego; zakończył je w 1954 r. Ks. Franciszek Duczyński, oficjał Sądu Metropolitalnego. Świątynia była budowana z wielkim trudem: jest to podmokły teren, trzykrotnie zmieniano plany architektoniczne, był czas wojny i okupacji. Pierwsze plany wykonał Bronisław Colonna, po wojnie zmienił je arch. Stanisław Koziejewski. W latach siedemdziesiątych w miejscu prywatnych domów zbudowano 10-piętrowe bloki i zasiedlono je nowymi ludźmi, stąd prawie w 100% zmieniła się ludność Targówka. W 2007 r. świątynia wzbogaciła się o dwie nowe kaplice: chrzcielną oraz kaplicę Cudu nad Wisłą (mozaika z wizerunkiem MB Zwycięskiej miażdżącej głowę węża, patronki Bitwy Warszawskiej oraz naszej Diecezji, jest też urna z prochami żołnierzy poległych w 1920 r.). W sierpniu 2011 roku parafię spotkało wielkie nieszczęście: pożar strawił niemal doszczętnie dach kościoła, a ogień i akcja gaśnicza spowodowały wiele zniszczeń także wewnątrz świątyni.

O. Góra Grzegorz OCD, do 07.06.2009
Ks. Hasior Konrad, do 03.06.2006
Ks. Kosewski Maciej, do 14.06.2003
O. Konik Robert OFM, do 08.06.2002
Ks. Kalinowski Paweł, do 18.05.1991
Ks. Andrzejewski Eugeniusz RM, do 01.06.1969
Targówek: Barkocińska, Biruty (do Św. Wincentego), Cynowa, Fragment, Goławicka, Gorzykowska, Gościeradowska (1, 1a, 2), Handlowa, Hodowlana, Janinówka (oprócz 7 i 9a), Heleny Junkiewicz, Kołowa (do Handlowej), Kuflewska, 11 Listopada (od torów do ronda), Myszkowska, Olgierda (do Gościeradowskiej), Orańska, Orłowska, Michała Ossowskiego, Oszmiańska, Plantowa, Poleska, Prałatowska, Praska, Pratulińska, Radzymińska (do 124), II Rejonu AK, Remiszewska, ks. Piotra Skargi, Smoleńska, Stojanowska, Jana Szczepanika (do Janinówki), Świdnicka, Święciańska, Tykocińska, Wejherowska, Węgrowska, św. Wincentego (do Piotra Skargi), Witebska, Złotopolska (1)

Zgromadzenie Sióstr Służebnic Jezusa w Eucharystii, Warszawa, ul. Tykocińska 27/35, tel. 22 679 55 31