DIECEZJA WARSZAWSKO-PRASKA
† Ks. Stasiak Henryk Zygmunt
Św. Marii Magdaleny, Promna, AW
23 sierpnia 1953 r., Kard. Stefan Wyszyński, AW
10 maja 2012 r., Cmentarz parafii Św. Marii Magdaleny, Promna
magister, UW, homiletyka,
wikariusz, Przemienienia Pańskiego, Lubania, Diec. Łowicka, 24.08.1953 – 01.07.1954
wikariusz, Św. Marcina BM, Wysokienice, Diec. Łowicka, 01.07.1954 – 05.04.1955
rezydent, Św. Wawrzyńca DM, Sochaczew, Diec. Łowicka, 05.04.1955 –13.10.1955
wikariusz, Świętej Trójcy, Ząbki, 13.10.1955 – 05.08.1958
wikariusz, MB Nieustającej Pomocy, Warszawa-Saska Kępa, 05.08.1958 – 05.08.1959
wikariusz, MB Pocieszenia, Żyrardów, Diec. Łowicka, 05.08.1959 – 05.02.1960
wikariusz, Św. Jakuba Ap., Jadów, 05.02.1960 –10.06.1961
wikariusz, MB Anielskiej, Warszawa-Radość, 10.06.1961– 25.06.1963
wikariusz, Św. Wojciecha, Warszawa-Wola, AW, 25.06.1963 – 20.06.1967
wikariusz, Chrystusa Króla, Warszawa-Targówek, 18.05.1988 – 22.06.1993
rezydent, Chrystusa Króla, Warszawa-Targówek, 22.06.1993 –10.05.2012 (†)
diecezjalny duszpasterz inżynierów i techników, AW, 27.06.1961– 27.06.1967
diecezjalny duszpasterz służby liturgicznej, AW, 02.01.1964 –14.02.1986
kapelan, NSZZ „Solidarność” Straży Pożarnej, 27.05.1981–19.07.1993
podział diecezji, z AW, 25.03.1992
przywilej noszenia rokiety i mantoletu, AW, 05.12.1981
kanonik emerytowany, Kapituła Katedralna, 24.12.2007 –10.05.2012 (†)