DIECEZJA WARSZAWSKO-PRASKA
Dzieło modlitwy w Diecezji Warszawsko-Praskiej
Rozpoczęcie: 17 czerwca 2018 roku

Dzieło Modlitwy DWP wyraża troskę o duchowe owoce czasu Nawiedzenia Matki Bożej w Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego. Będzie to czas szczególnej modlitwy całej wspólnoty parafialnej (zakonnej) realizowanej jako okazja do zawierzania Bogu intencji osobistych, rodzinnych, parafialnych, ale także wpisanych w całą diecezję i Kościół powszechny.

W ramach Dnia Modlitwy:

  1. Zaleca się odpowiednio nagłośnić czas i program Dnia Modlitwy.
  2. Wielką wartością duchową jest łączność modlitewna z osobami chorymi, którzy poprzez swoje cierpienie wnoszą w życie wspólnoty ogromne dobro duchowe.
  3. Dzieło Modlitwy powinno być realizowane w następujący sposób:
    • Rozpoczynać się poranną Mszą Świętą i trwać do godzin wieczornych, gdy po zakończeniu Mszy Świętej będzie odśpiewany Apel Jasnogórski.
    • Podczas całego dnia powinna mieć miejsce Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty.
    • Wśród dzieł modlitewnych podejmowanych przez wspólnotę parafialną ważną rolę zajmują: Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, Modlitwa Różańcowa (cztery części), Koronka do Miłosierdzia Bożego i inne nabożeństwa okresowe.
    • Zaleca się (jeżeli liturgia dnia na to pozwala) jedną Mszę Świętą według formularza o Matce Bożej.
    • Wśród wezwań modlitwy powszechnej należy włączyć intencję o utrwalenie duchowych owoców dzieła Peregrynacji Matki Bożej.
    • Na podobieństwo Świecy Peregrynacji, należy umieścić przy ołtarzu świecę Dzieła Modlitwy, będącą znakiem podjęcie przez wspólnotę parafialną troski o duchowe dobro Diecezji.
  4. Warto zapoznać wiernych z kalendarium Dzieła Modlitwy, szczególnie w parafiach własnego dekanatu.
  5. Szczegółowe informacje, dotyczące kalendarium Dzieła i jego realizacji będą zamieszczane na stronie www.diecezja.waw.pl.

Schemat miesięczny:

1 dzień miesiąca: dom zakonny
2 dzień miesiąca: Parafia z Dekanatu Anińskiego
3 dzień miesiąca: Parafia z Dekanatu Bródnowskiego
4 dzień miesiąca: Parafia z Dekanatu Grochowskiego
5 dzień miesiąca: Parafia z Dekanatu Praskiego
6 dzień miesiąca: Parafia z Dekanatu Rembertowskiego
7 dzień miesiąca: Parafia z Dekanatu Tarchomińskiego
8 dzień miesiąca: Parafia z Dekanatu Jadowskiego
9 dzień miesiąca: Parafia z Dekanatu Kobyłka
10 dzień miesiąca: Parafia z Dekanatu Legionowskiego
11 dzień miesiąca: Parafia z Dekanatu Mińskiego – Narodzenia NMP
12 dzień miesiąca: Parafia z Dekanatu Mińskiego – Św. Antoniego z Padwy
13 dzień miesiąca: Parafia z Dekanatu Nowy Dwór Mazowiecki
14 dzień miesiąca: Parafia z Dekanatu Otwockiego
15 dzień miesiąca: Parafia z Dekanatu Otwock-Kresy
16 dzień miesiąca Siostry Karmelitanki
17 dzień miesiąca: Parafia z Dekanatu Radzymińskiego
18 dzień miesiąca: Parafia z Dekanatu Siennickiego
19 dzień miesiąca: Parafia z Dekanatu Stanisławowskiego
20 dzień miesiąca: Parafia z Dekanatu Sulejówek
21 dzień miesiąca: Parafia z Dekanatu Tłuszcz
22 dzień miesiąca: Parafia z Dekanatu Wołomińskiego
23 dzień miesiąca: Parafia z Dekanatu Zielonkowskiego
24 dzień miesiąca: Parafia z Dekanatu Anińskiego
25 dzień miesiąca: Parafia z Dekanatu Bródnowskiego
26 dzień miesiąca: Parafia z Dekanatu Grochowskiego
27 dzień miesiąca: Parafia z Dekanatu Praskiego
28 dzień miesiąca: Parafia z Dekanatu Rembertowskiego
29 dzień miesiąca: Parafia z Dekanatu Tarchomińskiego
30 dzień miesiąca: dom zakonny
31 dzień miesiąca (jeśli jest): bazylika, sanktuarium

Kalendarium Dzieła Modlitwy

Grudzień 2018 roku:

1 grudnia: Siostry Obliczanki
2 grudnia: parafia Św. Benedykta Patrona Europy, Warszawa–Wawer-Sadul
3 grudnia: parafia Św. Marii Magdaleny, Warszawa-Bródno
4 grudnia: Sanktuarium Św. O. Pio, Warszawa-Gocław
5 grudnia: parafia Św. Michała Arch. i Św. Floriana Męczennika, Katedra DW-P
6 grudnia: parafia Św. Feliksa z Kantalicjo, Warszawa-Marysin Wawerski
7 grudnia: parafia NMP Królowej, Józefów k. Legionowa
8 grudnia: parafia Świętej Trójcy, Sulejów
9 grudnia: parafia MB Fatimskiej i Bł. Ks. Bronisława Markiewicza, Słupno
10 grudnia: parafia MB Królowej Polski, Jabłonna
11 grudnia: parafia Św. Antoniego z Padwy, Ignaców
12 grudnia: parafia Matki Odkupiciela, Wielgolas Brzeziński
13 grudnia: parafia Św. Ap. Piotra i Pawła, Nowy Dwór Mazowiecki
14 grudnia: parafia ŚW. Wawrzyńca, Glinianka
15 grudnia: parafia Św. Wita, Karczew
16 grudnia: Siostry Karmelitanki Bose, Osiny
17 grudnia: parafia Podwyższenia Krzyża Świętego, Dąbrówka
18 grudnia: parafia Św. Anny, Kiczki
19 grudnia: parafia Św. Mikołaja bp., Dobre
20 grudnia: parafia Św. Stanisława Kostki, Okuniew
21 grudnia: parafia Przemienienia Pańskiego, Tłuszcz
22 grudnia: parafia Św. Józefa Robotnika, Wołomin
23 grudnia: parafia NMP Matki Kościoła, Marki
24 grudnia: parafia Św. Karola Boromeusza, Warszawa-Las
25 grudnia: parafia Św. Faustyny, Warszawa-Bródno
26 grudnia: parafia Św. Patryka, Warszawa-Gocław
27 grudnia: parafia Najświętszego Serca Jezusowego, Warszawa-Praga
28 grudnia: parafia Św. Brata Alberta, Warszawa-Wesoła
29 grudnia: parafia Niepokalanego Poczęcia NMP, Nieporęt
30 grudnia: Siostry Benedyktynki Misjonarki
31 grudnia: Sanktuarium MB Loretańskiej, Loretto

Czerwiec 2018 roku:

17 czerwca: parafia Przemienienia Pańskiego, Radzymin
18 czerwca: parafia Św. Stanisława BM, Siennica,
19 czerwca: parafia Św. Mikołaja, Dobre
20 czerwca: parafia NMP Matki Kościoła, Sulejówek
21 czerwca: parafia Przemienienia Pańskiego, Tłuszcz
22 czerwca: parafia MB Nieustającej Pomocy, Duczki
23 czerwca: parafia MB Królowej Polski, Marki-Pustelnik
24 czerwca: parafia MB Królowej Polski, Warszawa-Anin
25 czerwca: parafia MB Różańcowej, Warszawa
26 czerwca: parafia Św. O. Pio, Warszawa
27 czerwca: parafia MB Loretańskiej, Warszawa
28 czerwca: parafia Św. Łucji, Warszawa-Rembertów
29 czerwca: parafia Św. Franciszka z Asyżu, Warszawa
30 czerwca: Siostry Loretanki

Lipiec 2018 roku:

1 lipca: Siostry Misjonarki Świętej Rodziny
2 lipca: parafia Św. Benedykta, Warszawa – Wawer-Sadul
3 lipca: parafia Św. Włodzimierza w Warszawie na Bródnie
4 lipca: parafia Św. Patryka w Warszawie na Gocławiu
5 lipca: parafia Św. Michała Arch. i Św. Floriana Męczennika – Katedra DW-P
6 lipca: parafia MB Zwycięskiej w Warszawie-Rembertowie
7 lipca: parafia NMP Królowej, Józefów k. Legionowa
8 lipca: parafia MB Częstochowskiej, Gwizdały
9 lipca: parafia Świętej Trójcy, Kobyłka
10 lipca: parafia Św. Jana Kantego, Legionowo
11 lipca: parafia MB z Guadalupe, Budy Barcząckie
12 lipca: parafia Świętej Trójcy, Kołbiel
13 lipca: parafia Św. Ap. Piotra i Pawła, Nowy Dwór Mazowiecki
14 lipca: parafia Św. Wincentego a Paulo, Otwock
15 lipca: parafia Św. Jana Chrzciciela, Józefów-Michalin
16 lipca: Siostry Karmelitanki Bose, Osiny
17 lipca: parafia Św. Jana Pawła II, Radzymin-Victoria
18 lipca: parafia Św. Anny, Kiczki
19 lipca: parafia Św. Jana Chrzciciela, Pniewnik
20 lipca: parafia Przemienienia Pańskiego, Sulejówek-Miłosna
21 lipca: parafia Narodzenia Pańskiego, Jasienica
22 lipca: parafia MB Królowej Polski, Wołomin
23 lipca: parafia MB Częstochowskiej, Zielonka
24 lipca: parafia Św. Karola Boromeusza, Warszawa-Las
25 lipca: parafia Św. Marii Magdaleny, Warszawa
26 lipca: parafia Św. Ap. Jana i Pawła, Warszawa-Gocław
27 lipca: parafia Najświętszego Serca Jezusowego, Warszawa
28 lipca: parafia Św. Wacława, Warszawa-Gocławek
29 lipca: parafia Niepokalanego Poczęcia NMP, Nieporęt
30 lipca: Siostry Służebniczki Starowiejskie
31 lipca: Sanktuarium Św. O. Pio, Warszawa-Gocław

Sierpień 2018 roku

1 sierpnia: Siostry Benedyktynki Samarytanki
2 sierpnia: parafia Wniebowzięcia NMP, Warszawa-Zerzeń
3 sierpnia: parafia Św. Faustyny, Warszawa
4 sierpnia: parafia Narodzenia Pańskiego, Warszawa-Witolin
5 sierpnia: parafia Zmartwychwstania Pańskiego, Warszawa-Targówek Przemysłowy
6 sierpnia: parafia Św. Feliksa z Kantalicjo, Warszawa-Marysin Wawerski
7 sierpnia: parafia NMP Wspomożycielki Wiernych, Stanisławów Pierwszy
8 sierpnia: parafia Św. Jakuba Apostoła, Jadów
9 sierpnia: parafia Św. Kazimierza Królewicza, Kobyłka-Stefanówka
10 sierpnia: parafia Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Legionowo
11 sierpnia: parafia Narodzenia NMP, Mińsk Mazowiecki
12 sierpnia: parafia MB Jasnogórskiej, Królewiec
13 sierpnia: parafia Św. Michała Archanioła, Nowy Dwór Mazowiecki
14 sierpnia: parafia Bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego, Otwock
15 sierpnia: parafia Wniebowzięcia NMP, Celestynów
16 sierpnia: Siostry Karmelitanki Bose, Osiny
17 sierpnia: parafia Św. Stanisława BM, Nowe Załubice
18 sierpnia: parafia MB Różańcowej, Wielgolas
19 sierpnia: parafia Św. Jana Chrzciciela i Św. Wojciecha BM, Poświętne
20 sierpnia: parafia Chrystusa Miłosiernego, Zabraniec
21 sierpnia: parafia Św. Jana Chrzciciela, Miąse
22 sierpnia: parafia NMP Matki Kościoła, Ostrówek
23 sierpnia: parafia Św. Jerzego Męczennika, Zielonka
24 sierpnia: parafia MB Dobrej Rady, Warszawa-Miedzeszyn
25 sierpnia: parafia Św. Jadwigi, Warszawa-Żerań
26 sierpnia: parafia Najczystszego Serca Maryi, Warszawa-Grochów
27 sierpnia: parafia MB z Lourdes, Warszawa-Praga
28 sierpnia: parafia Św. Brata Alberta, Wesoła-Zielona
29 sierpnia: parafia Św. Łukasza Ewangelisty, Warszawa-Tarchomin
30 sierpnia: Siostry Pallotynki
31 sierpnia: Bazylika-Sanktuarium Najświętszego Serca Jezusowego, Warszawa-Praga

Wrzesień 2018 roku:

1 września: Siostry Kanoniczki Ducha Świętego
2 września: parafia Dobrego Pasterza, Warszawa-Miedzeszyn
3 września: parafia Św. Szczepana Pierwszego Męczennika, Warszawa
4 września: parafia Nawrócenia Św. Pawła Apostoła, Warszawa-Grochów
5 września: parafia Św. Marka Ewangelisty, Warszawa-Targówek
6 września: parafia Opatrzności Bożej, Warszawa-Wesoła
7 września: parafia Narodzenia NMP, Warszawa-Tarchomin
8 września: parafia Wniebowzięcia NMP, Kamieńczyk
9 września: parafia MB Zwycięskiej, Ossów
10 września: parafia Miłosierdzia Bożego, Legionowo
11 września: parafia Wniebowzięcia NMP, Kałuszyn
12 września: parafia Św. Antoniego z Padwy, Mińsk Mazowiecki
13 września: parafia Św. Bartłomieja Apostoła, Janówek
14 września: parafia Zesłania Ducha Świętego, Otwock
15 września: parafia Miłosierdzia Bożego, Otwock-Ługi
16 września: Siostry Karmelitanki Bose, Osiny
17 września: parafia MB Loretańskiej, Kuligów
18 września: parafia Św. Marcina i Mikołaja, Kuflew
19 września: parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej, Pustelnik Miński
20 września: parafia Św. Pawła Apostoła, Zakręt
21 września: parafia Błogosławionych Męczenników Podlaskich, Tłuszcz
22 września: parafia Św. Ojca Pio, Zagościniec
23 września: parafia Zesłania Ducha Świętego, Ząbki
24 września: parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, Warszawa-Falenica
25 września: parafia Św. Michała Archanioła, Warszawa-Bródno
26 września: parafia MB Królowej Polskich Męczenników, Warszawa-Grochów
27 września: parafia Świętej Rodziny, Warszawa-Zacisze
28 września: parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, Warszawa-Stara Miłosna
29 września: parafia NMP Matki Pięknej Miłości, Warszawa-Tarchomin
30 września: Siostry Jezusa Miłosiernego

Październik 2018 roku:

1 października: Siostry Franciszkanki od Cierpiących
2 października: parafia Wieczerzy Pańskiej, Aleksandrów
3 października: parafia Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, Warszawa-Białołęka
4 października: parafia Miłosierdzia Bożego, Warszawa-Saska Kępa
5 października: parafia Św. Wincentego a Paulo, Warszawa-Targówek
6 października: parafia Św. Hieronima, Warszawa-Stara Miłosna
7 października: parafia Bł. Karoliny Kózkówny, Białobrzegi
8 października: parafia NMP Królowej Pokoju, Kiciny
9 października: parafia Św. Matki Teresy z Kalkuty, Kobyłka-Turów
10 października: parafia MB Fatimskiej, Legionowo
11 października: parafia MB Nieustającej Pomocy, Huta Mińska
12 października: parafia Św. Jana Chrzciciela, Mińsk Mazowiecki
13 października: parafia Św. Jana Marii Vianneya, Skrzeszew
14 października: parafia Św. Józefa Oblubieńca NMP, Otwock-Wólka Mlądzka
15 października: parafia MB Królowej Polski, Otwock-Kresy
16 października: Siostry Karmelitanki Bose, Osiny
17 października: parafia Miłosierdzia Bożego, Józefów k. Radzymina
18 października: parafia Świętej Trójcy, Latowicz
19 października: parafia Św. Jana Chrzciciela i Św. Stanisława BM, Stanisławów
20 października: parafia Św. Anny, Długa Kościelna
21 października: parafia Św. Stanisława BM, Postoliska
22 października: parafia MB Częstochowskiej, Wołomin
23 października: parafia Świętej Trójcy, Ząbki
24 października: parafia MB Anielskiej, Warszawa-Radość
25 października: parafia Chrystusa Najwyższego Kapłana, Warszawa-Kobiałka
26 października: parafia MB Nieustającej Pomocy, Warszawa–Saska Kępa
27 października: parafia Św. Barnaby Apostoła, Warszawa-Zacisze
28 października: parafia Św. Łucji, Warszawa-Rembertów
29 października: parafia Św. Jakuba Apostoła, Warszawa-Tarchomin
30 października: Siostry Elżbietanki
31 października: Bazylika Świętej Trójcy, Kobyłka

Listopad 2018 roku:

1 listopada: Siostry Misjonarki Miłości
2 listopada: parafia Imienia NMP, Warszawa-Międzylesie
3 listopada: parafia MB Różańcowej, Warszaw-Bródno
4 listopada: parafia Bożego Ciała, Konkatedra DW-P
5 listopada: parafia Chrystusa Króla, Warszawa-Targówek
6 listopada: parafia MB Zwycięskiej, Warszawa-Rembertów
7 listopada: ośr. duszp. MB Pompejańskiej, Warszawa-Żerań
8 listopada: parafia Wniebowzięcia NMP, Strachówka
9 listopada: parafia ŚW. Andrzeja Boboli, Marki-Struga
10 listopada: parafia Św. Józefa Oblubieńca NMP, Legionowo
11 listopada: parafia Św. Jana Chrzciciela, Cegłów
12 listopada: parafia Miłosierdzia Bożego, Rudzienko
13 listopada: parafia Św. Andrzeja Boboli, Rajszew
14 listopada: parafia Św. Stanisława BM, Ostrów
15 listopada: parafia Św. Maksymiliana Kolbego, Józefów-Błota,
16 listopada: Siostry Karmelitanki Bose, Osiny
17 listopada: parafia Św. Ap. Piotra i Pawła, Wola Rasztowska
18 listopada: parafia MB Częstochowskiej, Starogród
19 listopada: parafia Przemienienia Pańskiego, Trawy
20 listopada: parafia NMP Matki Łaski Bożej, Halinów
21 listopada: parafia Św. Józefa Oblubieńca NMP i Św. Franciszka, Franciszków
22 listopada: parafia Św. Klemensa PM, Klembów
23 listopada: parafia Św. Izydora, Marki
24 listopada: parafia MB Królowej Polski, Warszawa-Anin
25 listopada: parafia Św. Włodzimierza, Warszawa-Bródno
26 listopada: parafia Św. Wincentego Pallottiego, Warszawa-Praga
27 listopada: parafia MB Loretańskiej, Warszawa-Praga
28 listopada: parafia Św. Wacława, Warszawa-Gocławek
29 listopada: parafia Bł. Karoliny Kózkówny, Białobrzegi
30 listopada: Małe Siostry Jezusa
Dod. Joanna Solak 18.06.2018 o 14.46, akt. 29.11.2018 o 11.23