Diecezja Warszawsko-Praska
Wspólna modlitwa on-line w Diecezji Warszawsko-Praskiej

Przed nami kolejne dni zmagań z trudnościami, jakie wynikają z zaistniałej epidemii. Proszę o trwanie na modlitwie i korzystanie z bardzo bogatej oferty duchowej przekazywanej przez media ogólnopolskie i nasze diecezjalne. Szczególnie zachęcam do godnego uczestnictwa we Mszach Świętych transmitowanych w środkach społecznego przekazu - biskup Romuald Kamiński.

Zapraszamy do zapoznania się z listą modlitewnych propozycji przygotowanych przez Diecezję Warszawsko-Praską.

Spis będzie na bieżąco aktualizowany. Informacje zbieramy drogą mailową - biuroprasowe@diecezja.waw.pl

Niedzielne transmisje Mszy Świętej:

SalveNet transmituje Mszę Świętą w Katedrze Warszawsko-Praskiej, której przewodniczy biskup Romuald Kamiński. W najbliższą niedzielę o g. 12:30. Można oglądać bezpośrednio na stronie internetowej lub na platformie YouTube.

Transmisja audio w Radiu Warszawa – o godzinie 7:30 z Katedry Warszawsko-Praskiej i o godzinie 18:00 z Konkatedry na Kamionku >> tutaj lub przez radioodbiorniki na 106,2 FM w Warszawie i okolicach.

Niedzielną Mszę Świętą można obejrzeć lub wysłuchać także między innymi:

  • w Programie Pierwszym Polskiego Radia o godzinie 9:00 19.00 (z Bazyliki św. Krzyża w Warszawie) - 22 i 29 marca rekolekcje głosi ks. Henryk Zieliński,redaktor naczelny Tygodnika Idziemy
  • w Radiu Maryja o godzinie 9:00 (z Bazyliki św. Krzyża w Warszawie)
  • w TVP1 o godzinie 7:00 (z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach)
  • w telewizji Republika o godzinie 7:00 (z parafii pod wezwaniem Świętego Augustyna w Warszawie)
  • w TV Trwam o godzinie 9:30 (z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze)
  • w Polsat Rodzina o godzinie 10:30 (Msza Święta dla dzieci ze Świątyni Opatrzności Bożej)

W parafiach Diecezji Warszawsko-Praskiej:

7.00

Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Józefowie

Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Otwocku

Parafia Przemienienia Pańskiego w Radzyminie

Parafia św. Jana Pawła II w Radzyminie

Parafia Najczystszego Serca Maryi w Warszawie (Grochów)

Parafia św. Barnaby w Warszawie (Zacisze)

Parafia Wniebowzięcia NMP w Warszawie (Zerzeń)

Parafia Świętej Trójcy w Ząbkach

7.30

Parafia św. Wincentego Pallottiego w Warszawie (Kamionek)

8.00

Parafia św. Jana Chrzciciela w Józefowie

Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Józefowie

Parafia Świętej Trójcy w Latowiczu

Parafia Niepokalanego Serca Maryi Otwock-Śródborów

Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Warszawie (Pelcowizna)

8.30

Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Józefowie

Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Otwocku

Parafia Przemienienia Pańskiego w Radzyminie

Parafia św. Jana Pawła II w Radzyminie

Parafia Najczystszego Serca Maryi w Warszawie (Grochów)

Parafia Wniebowzięcia NMP w Warszawie (Zerzeń)

Parafia Świętej Trójcy w Ząbkach

9.00

Parafia NMP Królowej w Józefowie k. Legionowa

Parafia MB Fatimskiej w Legionowie

Parafia św. Barnaby w Warszawie (Zacisze)

Parafia św. Rity z Cascii w Warszawie (Kamionek)

Parafia św. Wincentego Pallottiego w Warszawie (Kamionek)

9:10

Parafia Niepokalanego Serca Maryi Otwock-Śródborów

9.30

Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Józefowie (w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego)

Parafia Matki Bożej Anielskiej w Warszawie (Radość)

Parafia Najczystszego Serca Maryi w Warszawie (Grochów)

Parafia św. Mateusza w Warszawie (Białołęce)

10.00

Parafia św. Wawrzyńca w Gliniance

Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Józefowie

Parafia św. Jana Chrzciciela w Józefowie

Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Józefowie

Parafia Świętej Trójcy w Latowiczu

Parafia Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Nowych Załubicach

Parafia Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Ostrówku

Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Otwocku

Parafia Przemienienia Pańskiego w Radzyminie

Parafia św. Jana Pawła II w Radzyminie

Parafia MB Częstochowskiej w Świdrze

Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Warszawie (Anin)

Parafia Matki Bożej Królowej Polskich Męczenników w Warszawie (Grochów)

Parafia św. Feliksa z Kantalicjo w Warszawie (Marysin Wawerski)

Parafia św. Hieronima w Warszawie (Stara Miłosna)

Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Warszawie (Pelcowizna)

Parafia św. Marka Ewangelisty w Warszawie (Targówek)

Parafia świętych Apostołów Jana i Pawła w Warszawie (Gocław)

Parafia Wniebowzięcia NMP w Warszawie (Zerzeń)

Parafia Świętej Trójcy w Ząbkach

10.15

Parafia Matki Bożej Zwycięskiej w Warszawie (Rembertów)

10.30

Parafia św. Izydora w Markach

Parafia Niepokalanego Serca Maryi Otwock-Śródborów

Parafia św. Barnaby w Warszawie (Zacisze)

Parafia św. Wincentego Pallottiego w Warszawie (Kamionek)

11.00

Parafia św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Jeruzalu Mińskim

Parafia NMP Królowej w Józefowie k. Legionowa

Parafia MB Fatimskiej w Mistowie

Parafia Matki Bożej Anielskiej w Warszawie (Radość)

Parafia Zesłania Ducha Świętego w Otwocku

Parafia św. Mateusza w Warszawie (Białołęce)

Parafia Najczystszego Serca Maryi w Warszawie (Grochów)

Parafia św. Rity z Cascii w Warszawie (Kamionek)

Parafia MB Dobrej Rady w Wólce Mińskiej

11.30

Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Józefowie

Parafia św. Jana Chrzciciela w Józefowie

Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Otwocku

Parafia Przemienienia Pańskiego w Radzyminie

Parafia św. Jana Pawła II w Radzyminie

Parafia MB Częstochowskiej w Świdrze

Parafia Matki Bożej Zwycięskiej w Warszawie (Rembertów)

Parafia św. Feliksa z Kantalicjo w Warszawie (Marysin Wawerski)

Parafia św. Franciszka z Asyżu w Warszawie (Tarchomin)

Parafia Wniebowzięcia NMP w Warszawie (Zerzeń)

Parafia Świętej Trójcy w Ząbkach

12.00

Parafia NMP w Celestynowie

Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Józefowie

Parafia Świętej Trójcy w Latowiczu

Parafia św. Jana Chrzciciela i św. Wojciecha Biskupa Męczennika w Poświętnem

Parafia Niepokalanego Serca Maryi Otwock-Śródborów

Parafia NSPJ w Warszawie (Praga)

Parafia św. Barnaby w Warszawie (Zacisze)

Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Warszawie (Pelcowizna)

Parafia św. Ojca Pio w Warszawie (Gocław)

Parafia św. Rodziny w Warszawie (Zacisze)

Parafia św. Wincentego Pallottiego w Warszawie (Kamionek)

Parafia Św. Jerzego Męczennika w Zielonce

12.30

Parafia NMP Królowej w Józefowie k. Legionowa

Parafia katedralna św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie (Praga)

Parafia Najczystszego Serca Maryi w Warszawie (Grochów)

13.00

Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Józefowie

Parafia św. Jana Chrzciciela w Józefowie

Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Otwocku

Parafia Przemienienia Pańskiego w Radzyminie

Parafia św. Jana Pawła II w Radzyminie

Parafia Wniebowzięcia NMP w Warszawie (Zerzeń)

Parafia św. Marka Ewangelisty w Warszawie (Targówek)

Parafia św. Feliksa z Kantalicjo w Warszawie (Marysin Wawerski)

Parafia św. Franciszka z Asyżu w Warszawie (Tarchomin)

Parafia Świętej Trójcy w Ząbkach

Parafia MB Częstochowskiej w Zielonce

15.00

Parafia MB Fatimskiej w Legionowie

Parafia św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Otwocku-Świdrze

Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Warszawie (Pelcowizna)

Parafia św. Ojca Pio w Warszawie (Gocław)

16.00

Parafia św. Wincentego Pallottiego w Warszawie (Kamionek)

17.00

Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Józefowie

Parafia Świętej Trójcy w Latowiczu

18.00

Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Józefowie

Parafia św. Jana Chrzciciela w Józefowie

Parafia NMP Królowej w Józefowie k. Legionowa

Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Otwocku

Parafia Przemienienia Pańskiego w Radzyminie

Parafia Imienia NMP w Warszawie (Międzylesie)

Parafia Matki Bożej Anielskiej w Warszawie (Radość)

Parafia Wniebowzięcia NMP w Warszawie (Zerzeń)

Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Warszawie (Pelcowizna)

Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Warszawie (Anin)

Parafia Najczystszego Serca Maryi w Warszawie (Grochów)

Parafia św. Barnaby w Warszawie (Zacisze)

Parafia św. Rity z Cascii w Warszawie (Kamionek)

Parafia św. Wincentego Pallottiego w Warszawie (Kamionek)

Parafia Świętej Trójcy w Ząbkach

18:30

Parafia Niepokalanego Serca Maryi Otwock-Śródborów

19.00

Parafia Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Nowych Załubicach

Parafia św. Jana Pawła II w Radzyminie

Parafia Zesłania Ducha Świętego w Ząbkach

19.30

Parafia Przemienienia Pańskiego w Radzyminie

20.00

Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Józefowie

Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Otwocku

Parafia Zesłania Ducha Świętego w Otwocku

Parafia Najczystszego Serca Maryi w Warszawie (Grochów)

Parafia św. Wincentego Pallottiego w Warszawie (Kamionek)

NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA:

8.30

Parafia św. Andrzeja Boboli w Markach

9.00

Parafia św. Wita w Karczewie

Parafia św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Siennicy

9.30

Parafia św. Szczepana Pierwszego Męczennika w Warszawie (Lewandów)

10.00

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Duczkach

Parafia św. Wincentego a Paulo w Warszawie (Bródno)

Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie

11.00

Parafia św. Łucji w Warszawie (Rembertów)

11.30

Parafia św. Andrzeja Boboli w Markach

12.00

Parafia Wniebowzięcia NMP w Celestynowie

Parafia św. Anny w Długiej Kościelnej

Parafia Miłosierdzia Bożego w Otwocku

12.15

Parafia św. Faustyny w Warszawie (Bródno)

12.30

Parafia św. Szczepana Pierwszego Męczennika w Warszawie (Lewandów)

13.00

Parafia Maryi Panny Matki Pięknej Miłości w Warszawie (Tarchomin)

Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonce

15.00

Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie

18.00

Parafia św. Andrzeja Boboli w Markach

Parafia św. Wita w Karczewie

Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie

19.00

Parafia św. Szczepana Pierwszego Męczennika w Warszawie (Lewandów)

Nabożeństwa:

Parafia Wniebowzięcia NMP w Celestynowie - niedziela Bożego Miłosierdzia, g. 15.00 nabożeństwo Godziny Miłosierdzia

Parafia św. Anny w Długiej Kościelnej - niedziela Bożego Miłosierdzia, g. 15.00 nabożeństwo Godziny Miłosierdzia

Parafia św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Jeruzalu Mińskim - niedziela Bożego Miłosierdzia, g. 15.00 nabożeństwo Godziny Miłosierdzia

Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Józefowie - niedziela Bożego Miłosierdzia, g. 15.00 nabożeństwo Godziny Miłosierdzia

Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Józefowie - niedziela Bożego Miłosierdzia, g. 15.00 nabożeństwo Godziny Miłosierdzia

Parafia św. Wita w Karczewie - niedziela Bożego Miłosierdzia, g. 15.00 nabożeństwo Godziny Miłosierdzia; g. 21 różaniec

Parafia Świętej Trójcy w Latowiczu - niedziela Bożego Miłosierdzia, g. 15.00 nabożeństwo Godziny Miłosierdzia

Parafia Miłosierdzia Bożego w Otwocku - niedziela Bożego Miłosierdzia, g. 15.00 nabożeństwo Godziny Miłosierdzia

Parafia św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Siennicy - niedziela Bożego Miłosierdzia, g. 15.00 nabożeństwo Godziny Miłosierdzia

Parafia św. Hieronima w Warszawie (Stara Miłosna) - niedziela Bożego Miłosierdzia, g. 15:00 nabożeństwo Godziny Miłosierdzia

Parafia Świętej Trójcy w Ząbkach - niedziela Bożego Miłosierdzia, g. 15.00 nabożeństwo Godziny Miłosierdzia

Codzienne transmisje Mszy Świętej:

W Radiu Warszawa można słuchać transmisji ze Mszy Świętej przez cały tydzień. Od poniedziałku do piątku o godzinie 6.30 i 18.00 (z Katedry), w soboty o godzinie 7.00 (z Konkatedry na Kamionku) i o 18.00 (z Katedry).

Codziennie na żywo o godz. 7.00 także transmisja Mszy Świętej sprawowanej przez bp. Marka Solarczyka. Transmisja dostępna jest na Facebooku.

6.00

Parafia św. Wincentego Pallottiego w Warszawie (Kamionek)

6.30

Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Józefowie

Parafia Przemienienia Pańskiego w Radzyminie

7.00

Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Otwocku

Parafia Przemienienia Pańskiego w Radzyminie

Parafia Najczystszego Serca Maryi w Warszawie (Grochów)

Parafia św. Barnaby w Warszawie (Zacisze)

Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Warszawie (Pelcowizna)

Parafia św. Wincentego Pallottiego w Warszawie (Kamionek)

Parafia Wniebowzięcia NMP w Warszawie (Zerzeń)

7.30

Parafia św. Jana Pawła II w Radzyminie

Parafia Najczystszego Serca Maryi w Warszawie (Grochów)

8.00

Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Józefowie (pn-pon)

Parafia Przemienienia Pańskiego w Radzyminie

Parafia Najczystszego Serca Maryi w Warszawie (Grochów)

Parafia św. Wincentego Pallottiego w Warszawie (Kamionek)

8.30

Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Józefowie

10.00

Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Józefowie (so)

12.00

Parafia NSPJ w Warszawie (Praga)

17.00

Parafia Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Nowych Załubicach

18.00

Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Józefowie

Parafia św. Jana Chrzciciela w Józefowie

Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Józefowie

Parafia NMP Królowej w Józefowie k. Legionowa

Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Otwocku

Parafia Przemienienia Pańskiego w Radzyminie

Parafia św. Jana Pawła II w Radzyminie

Parafia Imienia NMP w Warszawie (Międzylesie)

Parafia Matki Bożej Anielskiej w Warszawie (Radość)

Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Warszawie (Anin) – środy i piątki

Parafia Matki Bożej Loretańskiej w Warszawie (Praga)

Parafia Matki Bożej Zwycięskiej w Warszawie (Rembertów)

Parafia Najczystszego Serca Maryi w Warszawie (Grochów)

Parafia Opatrzności Bożej w Warszawie (Wesoła)

Parafia św. Barnaby w Warszawie (Zacisze)

Parafia św. Brata Alberta w Warszawie (Wesoła)

Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Warszawie (Pelcowizna)

Parafia św. Marka Ewangelisty w Warszawie (Targówek)

Parafia św. Mateusza w Warszawie (Białołęka)

Parafia św. Patryka w Warszawie (Gocław)

Parafia św. Rity z Cascii w Warszawie (Kamionek)

Parafia św. Wincentego Pallottiego w Warszawie (Kamionek)

Parafia Wniebowzięcia NMP w Warszawie (Zerzeń)

Parafia Zmartwychwstania Pańskiego w Warszawie (Targówek)

Parafia Świętej Trójcy w Ząbkach

Parafia Św. Jerzego Męczennika w Zielonce

18.30

Parafia Dobrego Pasterza w Warszawie (Miedzeszynie)

Parafia św. Feliksa z Kantalicjo w Warszawie (Marysin Wawerski)

19.00

Parafia św. Jana Pawła II w Radzyminie

20.00

Parafia św. Ojca Pio w Warszawie (Gocław)

Nabożeństwa i modlitwy:

Biskup Romuald Kamiński oraz biskup Marek Solarczyk zapraszają do wspólnej modlitwy różańcowej. Codzienna transmisja o godz. 20.30 dostępna jest na kanale YouTube diecezjalnej telewizji internetowej SalveNET.

Codziennie w Radiu Warszawa:

  • o 5:55 poranna modlitwa
  • o 12:00 Anioł Pański
  • o 12:20 dziesiątka różańca świętego
  • o 15:00 transmisja Koronki do Miłosierdzia Bożego
  • o 21:00 Apel Jasnogórski transmitowany z kaplicy Cudownego Obrazu MB Częstochowskiej na Jasnej Górze
  • o 22:50 kompleta, modlitwa na zakończenie dnia.

W parafiach:

Dod. Jakub Troszyński 18.03.2020 o 9.46, akt. 26.04.2020 o 1.16