diecezja.waw.pl/7693Matka Boża Zwycięska – Patronka Diecezji
Diecezja Warszawsko-Praska
Nowy rok formacyjny Duszpasterstwa Akademickiego ARKA (foto, audio)
3 października 2021 roku, parafia Nawrócenia św. Pawła w Warszawie

W parafii Nawrócenia św. Pawła Mszą Świętą pod przewodnictwem bpa Romualda Kamińskiego zainaugurowano nowy rok formacyjny Duszpasterstwa Akademickiego ARKA.

Biskup warszawsko-praski przypomniał, że realizacja powołania i drogi rozwoju każdego człowieka opierać musi się na zaufanie Bogu:

Na tym polega nasza wielkość, że ufamy Bogu i w konsekwencji pragniemy przyjąć Jego scenariusz i Jego wolę. Wtedy zobaczymy, odczujemy, że to przygotowanie zaczyna nabierać sensu, bo umiemy docenić każdy wysiłek, wiemy w jakim kierunku to wszystko ma zmierzać, jaka jest logika i nie popełnimy tego błędu, który zdarza się na co dzień, że inwestujemy swoje życie nierównomiernie.

Jak dodał duchowny ważne jest, byśmy każdego dnia stawiali sobie dwa pytania:

Każdego dnia trzeba postawić dwa krótkie i proste pytania – czy ten czas dnia dzisiejszego sprawił, że Chwała Boża zyskała na wszystkich moich działaniach, przeżyciach. I drugie – czy w jakiś sposób pomogłem bratu memu, który idzie koło mnie, że poczuł się silniejszy, że zaradziłem jego potrzebom, może pouczyłem, ustrzegłem przed złem, byłem dla niego oparciem.

Pełna homilia:

Na zakończenie spotkania odbyła się agapa.

Duszpasterstwo Akademickie ARKA skupia młodzież studiująca na różnych kierunkach warszawskich uczelni.

ZDJĘCIA: https://flic.kr/s/aHsmWPJfCh

Dokument został dodany dnia 4.10.2021 o 14.54