Diecezja Warszawsko-Praska
Zanurzenie w Słowo - „Spiesząc się…”
11 grudnia 2021 roku, Dom św. s. Faustyny

11 grudnia 2021 roku
Dom św. s. Faustyny w Ostrówku

Zanurzenie w Słowo
Spiesząc się ...

Temat Zanurzenia jest nieco przekornie postawiony, bo jest zaproszeniem do zatrzymania się pośród dobrze nam znanego pośpiechu - choćby na jeden dzień. Propozycja ma posłużyć tym, którzy pragną pobyć w ciszy, prosząc Pana, by On swoim Słowem oświetlił ich codzienny trud i pośpiech.

Podczas rozważań będziemy mogli pytać Boga o swój rytm dnia, o to co się Jemu w nim podoba, a co nie.

Maryja też się spieszyła… Biegła do Elżbiety, by wspólnie uwielbić Pana, gdyż wielkie rzeczy im uczynił. Co kryje się za moim pośpiechem? Komu i czemu on służy? Jakie są jego motywy? Dopiero w zatrzymaniu się i posłuchaniu Pana możemy bardziej świadomie wybierać to, po co i dlaczego tak bardzo się spieszymy.

Na Zanurzenie w Słowo zapraszamy osoby, które mają gotowość wejść w dialog ze Słowem Bożym i uczyć się rozmowy z Panem. Na dniu skupienia obowiązuje ścisłe milczenie, czyli należy wyłączyć telefon i od porannego wprowadzenia do modlitwy, aż do wieczora nie należy z nikim rozmawiać. Jest to decyzja serca, by ten czas oddać Panu i trwać w Jego Słowie. Chcemy to zrobić po to, by nasz słuch serca uwrażliwił się bardziej na mowę Boga w naszych sercach. Naszej drodze będą towarzyszyły wprowadzania do poszczególnych momentów modlitwy przygotowane przez s. Rachelę Waszkiewicz ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego. W rytm tego dnia są wpisane posiłki, czas na spacer, spowiedź, adorację i Msza św.

Zapraszamy!

Informacje organizacyjne:

 • W domu przestrzegane są zasady bezpieczeństwa zgodnie z wytycznymi GIS, min. noszenie maseczek, podczas wprowadzeń i wspólnej modlitwy w kaplicy, regularna dezynfekcja wspólnych powierzchni, mierzenie temperatury termometrem bezdotykowym osób do nas przyjeżdżających, posiłki wydawane są w jednorazowych pojemnikach.
 • Zanurzenie w Słowo rozpoczyna się o 8.30 od rejestracji
  • 9.00 - wprowadzenie w dzień modlitwy Słowem Bożym
  • 20.00 - zakończenie
 • Weź ze sobą: Pismo Święte, notatnik, długopis, leki, jeśli ich używasz, maseczkę ochronną i inne środki bezpieczeństwa, które uważasz za stosowne.
 • telefon info: 730 153 707
 • zapisy: s.faustyna.ostrowek@gmail.com
  • Przy zapisie prosimy o podanie imienia i nazwiska, miejscowości, nr telefonu i adresu e-mail.
  • Koszt uczestnictwa wynosi 100 zł.
  • Po otrzymaniu potwierdzenia zapisu, prosimy o wpłatę bezzwrotnej zaliczki w wysokości 50 zł na nasze konto w ciągu 5 dni roboczych z dopiskiem: Zanurzenie w Słowo - 11.12.2021 r.
  • Dane konta: Zgromadzenie Sióstr Jezusa Miłosiernego 88 1600 1462 18177333 6000 0008.
 • Z racji na obecną sytuację, nie planujemy Zanurzenia w Słowo z noclegiem, ale jeżeli ktoś by go potrzebował lub chciał, jest to możliwe. Prosimy o zgłoszenie takiej informacji w mailu. Pokrycie kosztów noclegu ze śniadaniem wynosi dodatkowo 60 zł.
 • Jeżeli zapiszesz się na Zanurzenie, a ostatecznie nie będziesz mógł/mogła wziąć udziału, znajdź kogoś na swoje miejsce. Może to być dla kogoś wyjątkowa szansa spotkania się z Jezusem, a nam ułatwisz organizację.

Zapraszamy także na stronę Domu.

Do zobaczenia!

Dod. Joanna Solak 23.11.2021 o 9.27, akt. 23.11.2021 o 9.52